Weekendowe beta-testy Overwatch: 15-17 kwietnia

Weekendowe beta-testy Overwatch: 15-17 kwietnia

Do grupy uderzeniowej weekendowych beta-testerów: przygotować się do ataku!

Od piątku 15 kwietnia do niedzieli 17 kwietnia przeprowadzimy nasze drugie weekendowe beta-testy. Wydarzenie będzie dostępne przez 36 godzin dla zaproszonych graczy – udostępnimy wersję beta Overwatch ogromnej rzeszy graczy z regionów obu Ameryk, Azji oraz Europy.

Cel misji: pomoc w testach obciążeniowych naszych serwerów i technologii... a przy okazji przeprowadzenie kilku brawurowych akcji!


Harmonogram misji

Nasze pierwsze weekendowe beta-testy rozpoczną się w piątek 15 kwietnia o godzinie 18:00 czasu polskiego, a zakończą w niedzielę 17 kwietnia o godzinie 06:00.

Abyśmy mogli w jak największym stopniu wykorzystać ten etap testów, z wyprzedzeniem oznaczymy konta graczy, którzy wezmą udział w naszych weekendowych beta-testach – nastąpi to w nocy między czwartkiem a piątkiem (14-15 kwietnia), około północy. Zachęcamy wszystkich nowych rekrutów do wykorzystania tego czasu na pobranie i zainstalowanie klienta wersji beta, dzięki czemu będziecie gotowi do akcji, gdy serwery znów będą dostępne.

Jeśli zostaniecie wybrani do udziału w weekendowych beta-testach, w zakładce Overwatch w waszej aplikacji Battle.net pojawi się przycisk Instaluj, a także licencja wersji beta Overwatch na internetowej stronie zarządzania kontem Battle.net w części „TWOJE KONTA GIER”.

Otrzymacie również wiadomość e-mail z zaproszeniem na weekendowe beta-testy na adres przypisany do konta Battle.net. Prosimy jednak pamiętać, że czasami wiadomości te docierają z opóźnieniem.

Szczegóły misji

Podczas weekendowych beta-testów wszyscy gracze (w tym obecni uczestnicy zamkniętych beta-testów) będą mieli dostęp do kompletu 21 postaci oraz ograniczonej puli map, w skład której wejdą: Hanamura, Droga 66 i Nepal. Niektóre funkcje nie będą jeszcze dostępne: wliczając w to Rozróbę Tygodnia oraz Rywalizację.

Weekendowe testy będą miały charakter obciążeniowy i dlatego interesuje nas głównie wasz odzew w kwestiach technicznych, takich jak działanie Overwatch na różnych komputerach, wasze doświadczenia z gry na serwerach, a także napotkane błędy i inne problemy wpływające na rozgrywkę. Jednym z naszych celów jest sprawdzenie granic wytrzymałości naszej infrastruktury, dlatego nie bądźcie zaskoczeni, jeśli natraficie na problemy z wydajnością lub nieoczekiwane przestoje – wszystko to stanowi planową część testów.

Instalacja i rozpoczęcie gry

Zanim zaczniecie, musicie pobrać grę. Aby ją zainstalować i móc grać między 15 a 17 kwietnia, postępujcie zgodnie z poniższymi instrukcjami. Pamiętajcie, że jeśli bierzecie już udział w zamkniętych beta-testach, nie musicie wykonywać tych czynności ani ponownie instalować gry.

 1. Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, pobierzcie aplikację Battle.net i ją uruchomcie.
 2. Zalogujcie się używając konta Battle.net, które zostało zakwalifikowane do udziału w weekendowych beta-testach.
 3. Kliknijcie ikonę Overwatch na pasku nawigacji po lewej stronie okna aplikacji Battle.net.
 4. Wybierzcie region z rozwijanego menu, a następnie kliknijcie przycisk „Zainstaluj”, aby rozpocząć proces instalacji.
 5. Gdy w piątek wieczorem rozpoczną się weekendowe beta-testy, kliknijcie przycisk „Graj”, aby rozpocząć grę!

Graczy, dla których drużynowe strzelanki takie jak Overwatch są nowością, zachęcamy do przejścia udostępnionego w grze samouczka. Zalecamy też obejrzenie filmów prezentujących zdolności, które pomogą wam zrozumieć, jak działają poszczególni bohaterowie.

Opinie i zgłaszanie błędów

Oprócz oficjalnych kanałów społecznościowych przygotowaliśmy kilka dedykowanych kanałów komunikacji, które umożliwią uczestnikom weekendowych beta-testów dyskutowanie na temat rozgrywki, zgłaszanie błędów oraz dzielenie się wrażeniami z resztą graczy:

Na forach tych udzielać się będą mogli posiadacze weekendowej licencji wersji beta. Oznacza to, że po zakończeniu weekendowych beta-testów nie będzie można tworzyć nowych tematów ani odpowiadać na istniejące.

FAQ dot. weekendowych beta-testów

Pytanie: Jak długo potrwają weekendowe beta-testy?
Odpowiedź: Weekendowe beta-testy rozpoczną się w piątek, 15 kwietnia o godzinie 18:00 czasu polskiego, a zakończą w niedzielę, 17 kwietnia o godzinie 06:00.

Skąd będę wiedzieć, że wybrano mnie do udziału w zamkniętych beta-testach?
Jeśli zostaniesz wybrany do udziału w zamkniętych beta-testach, w zakładce Overwatch twojej aplikacji Battle.net pojawi się przycisk Instaluj, a na internetowej stronie zarządzania kontem Battle.net, w części „TWOJE KONTA GIER”, pojawi się licencja wersji beta Overwatch.

Otrzymasz również e-mail z zaproszeniem. Zaproszenia wysyłamy zawsze na adres e-mail powiązany z kontem Battle.net danego gracza. Aby uniknąć ewentualnych prób wyłudzenia danych (tzw. „phishingu”) najlepiej nie klikać żadnych odnośników w wiadomościach e-mail. Zamiast tego możesz sprawdzić, czy została ci przyznana licencja zamkniętej wersji beta na stronie zarządzania kontem Battle.net.

Jak wybierani są uczestnicy beta-testów?
Beta-testerzy są wybierani z naszej puli zgłoszeń do testów Overwatch. O wyborze decyduje wiele czynników, między innymi wybrany region Battle.net, data zgłoszenia, specyfikacja sprzętowa komputera oraz łut szczęścia.

Jak mogę zgłosić się do weekendowych beta-testów?
Nie ma osobnego procesu zgłoszeniowego do weekendowych beta-testów. Jeśli ktoś zgłosił się do beta-testów, nie musi robić nic więcej!

Przypominamy: aby zgłosić chęć udziału w beta-testach, w serwisie Battle.net należy wejść na stronę zarządzania kontem i w zakładce „Ustawienia profilu beta-testera” zaznaczyć pole „Overwatch” w sekcji „Beta-testy, które mnie interesują”, a następnie kliknąć przycisk „Uaktualnij preferencje”. Można też zapisać się klikając tutaj.

Prosimy pamiętać, że zgłoszenie chęci udziału nie gwarantuje dostępu do weekendowych beta-testów.

Czy istnieje inny sposób, aby dostać się do weekendowych beta-testów?
Obecnie nie. Warto też pamiętać, że nie istnieją klucze dostępu do wersji beta gry Overwatch. Dostęp do weekendowych beta-testów będzie przyznawany wyłącznie w drodze przypisania do konta.

Jakie regiony gry wezmą udział w weekendowych beta-testach?
Podczas tego weekendu beta-testów zaprosimy graczy z regionów obu Ameryk, Azji i Europy. Więcej informacji na temat krajów przypisanych do poszczególnych regionów gry znajdziecie na tej stronie.

W jakich językach jest dostępna zamknięta wersja beta?
Zamknięta wersja beta jest obecnie jest dostępna w 12 językach: angielskim, francuskim, niemieckim, hiszpańskim (Kastylia), polskim, włoskim, rosyjskim, hiszpańskim (Ameryka Łacińska), brazylijskim portugalskim, koreańskim, chińskim uproszczonym oraz chińskim tradycyjnym.

Jeśli otrzymam zaproszenia na weekendowe beta-testy, czy mogę transmitować rozgrywkę lub tworzyć materiały na jej temat?
Oczywiście! Uczestników weekendowych beta-testów nie obowiązuje umowa o poufności (NDA). Możesz robić, co tylko dusza zapragnie – publikować zrzuty ekranu, transmitować na żywo swoje gry albo nagrywać materiały wideo z opiniami. Pamiętaj tylko, że wersja beta gry nie jest produktem gotowym. Będziemy wdzięczni za zrozumienie, jeśli natrafisz na błędy, nieprawidłowo wyświetlaną grafikę lub inne problemy z grą.

Czy podczas weekendowych beta-testów można organizować turnieje z nagrodami?
Tak! Możesz organizować turnieje (z nagrodami lub bez) podczas weekendowych beta-testów. W związku ze skalą i zakresem tego etapu beta-testów nie będziemy jednak udzielać licencji turniejowych w przypadku wydarzeń na większą skalę z pulą nagród przekraczającą 10 000 USD. Zanim zaczniesz planować mniejsze wydarzenie, zapoznaj się z naszymi wskazówkami odnośnie turniejów społecznościowych, aby zapewnić ich zgodność z wytycznymi (odnośnik dostępny w j. angielskim).

Jeśli chcesz omówić planowane turnieje, które miałyby się odbyć już po premierze gry, lub masz jakiekolwiek inne pytania, skontaktuj się z nami pisząc na adres tourneyinfo@blizzard.com.

Czy postępy z weekendowych beta-testów zostaną przeniesione po premierze do pełnej wersji gry?

Nie. W tym momencie nie ma planów, aby zachować wasze postępy z weekendowych beta-testów.

Na kiedy planujecie kolejne weekendowe beta-testy?
To ostatnie weekendowe beta-testy, jakie planujemy. Otwarta beta Overwatch odbędzie się między 5 a 9 maja – zarówno na PC, jak i konsolach PS4 oraz Xbox One. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Jakie są wymagania systemowe zamkniętej wersji beta?
Odpowiedź poniżej:

Minimalne (30 kl./s):

 • System operacyjny: Windows® Vista/7/ 8/10 64-bit (z najnowszym dodatkiem Service Pack);
 • Procesor: Intel® Core™ i3 lub AMD Phenom™ X3 865;
 • Karta graficzna: NVIDIA® GeForce® GTX 460, ATI Radeon™ HD 4850 lub Intel® HD Graphics 4400;
 • Pamięć: 768 MB VRAM, 4 GB RAM;
 • Dysk twardy: 7200 RPM z 5 GB wolnego miejsca;

Zalecane (60 kl./s przy średnich ustawieniach jakości):

 • System operacyjny: Windows® Vista/7/ 8/10 64-bit (z najnowszym dodatkiem Service Pack);
 • Procesor: Intel® Core™ i5 lub AMD Phenom™ II X3 (2,8 GHz);
 • Karta graficzna: NVIDIA® GeForce® GTX 660 lub ATI Radeon™ HD 7950;
 • Pamięć: 2 MB VRAM, 6 GB RAM;
 • Dysk twardy: 7200 RPM z 5 GB wolnego miejsca;

Aby zapewnić sobie jak największą wydajność, należy zaktualizować sterowniki karty graficznej do najnowszej wersji.

Z powodu potencjalnych modyfikacji, wymagania sprzętowe gry mogą w przyszłości ulec zmianie.

Jaki model płatności zastosowano w Overwatch?
Overwatch można obecnie zakupić w przedsprzedaży na platformy Windows PC, PlayStation 4 oraz Xbox One. Więcej informacji znajdziecie na stronie www.buyoverwatch.com.

Kiedy zostanie wydana gra?
Overwatch wystartuje 24 maja 2016 roku!