"You shall not pass!" - czyli moc Bastiona

"You shall not pass!" - czyli moc Bastiona

Po nowym patchu jaki został wprowadzony do Overwatcha mówi się, że bastion dostał lekkiego nerfa, a tak naprawdę jest jeszcze większą maszyną do zabijania. Jednak nie łamcie się! Jest i na tą ścianę kul parę odpowiedzi!

Daleki zasięg

Bastion jest morderczą machiną wojenną na dość bliski zasięg, ponieważ większość wystrzelonych kul trafia w cel, natomiast atutem jakim można wykorzystać podczas likwidacji bastiona jest daleki zasięg. Tutaj największe pole manewru posiadają snajperzy (Ana, Wdowa i Hanzo), a także Fara. Dlaczego? Na temat snajperów chyba nie trzeba tłumaczyć za dużo, dlaczego oni są najskuteczniejsi podczas wykorzystywania dalekiego zasiegu. Ogromnym plusem podczas kontrowania bastiona jest fakt, iż jego pociski na sporą odległość mają ogromny rozrzut i ciężko nimi trafić, nie mówiąc już o zlikwidowaniu przeciwnika. Natomiast, dlaczego Fara? Z jednej prostej przyczyny. Jej pociski mają daleki zasięg a dodatkowo splash dmg, jak również lecą w lini prostej, więc nie ma tutaj mowy o jakimś zejściu z toru lotu i nie trafieniu. To czyni z Fary na daleki zasięg mocną kontrą na bastiona.

Walka w zwarciu

Trzeba także pamiętać o naszych ukochańcach, którzy doskonale sprawują się w walkach na blisko. Takimi postaciami mogą być: Smuga, Genji, Sombra i Winston. Tutaj natomiast trzeba pamiętać o tym, że obrażenia jakie możemy otrzymać od Bastiona są spore, więc trzena wykazać się dobrą reakcją, jak również umiejętnością posługiwania się tymi postaciami. Dlaczego oni?

  • Winston - jest w tej grupie z powodu swojej umiejętności "Plecak odrzutowy", który skutecznie może utrudnić Bastionowi trafienie go
  • Smuga - doskonale sprawuje się jako postać oskrzydlająca, a dzięki swojemu mignięciu, a także cofnięciu może łatwo oskrzytlić Bastiona i równie łatwo uciekać przed jego salwą pocisków.
  • Genji - ma dwie bardzo użyteczne umiejętności, a mianowicie: "Odbicie" i "Szybkie cięcie", te dwie umiejętności sprawiają, że Genji może sporą część pocisków odbić w Bastiona, a "Szybkie Cięcie"? No cóż tu dużo mówić. Szybki unik, a także i obrażenia
  • Sombra - dzięki swojej teleportacji i niewidzialności może szybko i łatwo podejść do Bastiona i także przed nim uciec. Zadaje również spore obrażenia na blisko, więc jest także warta uwagi jako kontra przeciwko Bastionowi

A wy jak oceniacie te kontry na Bastiona? Może macie jeszcze jakieś ciekawe pomysły jak ciekawe obejść jego zaporę ogniową? Podzielcie się swoimi opiniami z nami!