Zepsute skrzynki eventowe

Zepsute skrzynki eventowe

Otwieranie skrzynek w Overwatch, któż tego nie lubi? Gdy dostajemy za osiągnięcia w grze loot w postaci skrzynek, każdy z nas jest podekscytowany. Przy otwieraniu liczymy przede wszystkim na legendarne skórki eventowe, a w ostateczności na te zwykłe, standardowe. Jednak ostatnimi czasy pojawiają się coraz częściej słuchy o niezadowoleniu graczy. Związane jest to z lichym losowaniem skinów ze skrzynek oraz licznymi duplikatami. Gracze wołają coraz głośniej do Blizzarda, że ten system jest zły, krzywdzący. Pretensje skierowane do wydawcy gry dotyczą również zbyt wielkiego kosztu zdobycia wszystkich eventowych itemów w tak krótkim czasie. Wydarzenia trwają zdecydowanie za krótko, żeby zdobyć większość przedmiotów.

Przeprowadzony niedawno test daje mocno do myślenia. Przeanalizowano koszt wydanego złota w rocznicowym evencie. Wyniki mówią same za siebie - jest dużo drożej. Czysto matematycznie, aby wykupić wszystkie przedmioty należy wydać 56,475 kredytów na 108 pozycji.

  • 11 Legendarne skórki: 33,000 (~ 58,4% całkowitego kosztu)
  • 24 emotki typu taniec: 18000 (~ 31,9% całkowitych kosztów)
  • 48 linie głosowe: 3600 (~ 6,4% całkowitych kosztów)
  • 25 spraye: 1,875 (-3,3% całkowitego kosztu)

Jak to wyglądało w poprzednich wydarzeniach? Już podajemy krótką analizę:

  • Powstanie: 36,825 kredyty na 95 pozycji
  • Rok Koguta: 37,050 kredyty na 99 pozycji
  • Winter Wonderland: 33,075 kredyty na 94 pozycji
  • Halloween Terror: 31.500 kredytów na 94 pozycji

Wielkie rozczarowanie ówczesnym eventem dotyczy również braku dostępności skórek epickich, które są sporo tańsze od legend. Jest za dużo drogich legendarnych skinów, na które graczy nie stać. Czy to mądre posunięcie - nie mnie oceniać, ale zważywszy na szansę wylosowania raz na 13.5 skrzynki skórki do bohatera, wygląda to dziwnie. W to wszystko należy wliczyć również duplikaty skórek legend, za które dostaniemy śmieszne 200 kredytów. Chyba czas coś zmienić.

Całą sprawę skomentował Jeff Kaplan, dziękując za trafne uwagi i spostrzeżenia. Ma on nadzieję, że wpłyną one na polepszenie systemu losowania łupów oraz usprawnią mechanikę gry.

Czy te słowa nas uspokajają? Jakie jest Wasze zdanie na temat ostatniego wydarzenia i losowania przedmiotów ze skrzynek. Trafiliście coś fajnego?

Jak zawsze zapraszam Was do komentowania na Naszym FB , gdzie serdecznie zapraszam.