Zmiany Lúcio i mapy Eichenwalde

Zmiany Lúcio i mapy Eichenwalde

Już niedługo czekają nas spore zmiany Lúcia, a także delikatne zmiany na mapie Eichenwalde. Czy Wam tak samo jak nam przypadną one do gustu?

"O o o ! Tu Lúcio!”
Nowe zmiany jakimi poczęstuje nas Blizzard to spora modyfikacja Lúcio. Część jego umiejętności zostanie znerfiona, zaś niektóre dostaną lekkiego boosta. Najbardziej zadowoleni z tych zmian będą Ci, którzy uwielbiają nim szaleć po ścianach.

Zmiany w umiejętnościach:

  • Wzmacniacz:

- zwiększona zostanie prędkość pocisku z 40 do 50

- alternatywny tryb ataku uwzględnia teraz orientację pionową przy odrzucaniu celów

  • Przejście:

- zostaje zmniejszony zasięg działania muzyki z 30m do 10m

- dodany zostaje również zarys obszaru działania muzyki (widoczny dla Lúcia i sojuszników)

  • Podleczenie:

- zwiększono przywracaną ilość punktów życia na sekundę o 50% (ma to także zastosowanie dla potencjometru Lúcio)

  • Bariera dźwiękowa:

- zasięg działania zostaje obniżony z 30m do 20m

  • Jazda po ścianie:

- zwiększona zostaje prędkość poruszania się po ścianie o 30%

- kiedy Lúcio zeskoczy ze ściany dostaje przyśpieszenie

Komentarz twórców: Lúcio wydawał się często najbardziej oczywistym wyborem z uwagi na ilość przywracanych punktów zdrowia i wszechstronność dzięki premii do szybkości zapewnianej całej drużynie. Celem powyższych zmian jest zachować te elementy, ale utrudnić ich wykorzystanie na wszystkich członkach drużyny. Lúcio powinien zapewniać większe wsparcie bohaterom, którzy trzymają się blisko, ale mniejsze tym, którzy są rozproszeni (jak Fara, Trupia Wdowa, Genji itd.). Większość mocy Lúcia powiązana jest z jego pasywnymi aurami, co powodowało, że inne elementy jego arsenału z czasem były osłabiane, aby zbalansować tę postać. Teraz, kiedy jego aury są bardziej skoncentrowane, mogą być silniejsze, co pozwoli Lúciowi na większą aktywność podczas pełnienia swojej roli.

Zmiany na mapie EichenwaldeCzas na dodanie czegoś nowego do zrujnowanego Eichenwalde! Dodana zostaje nowa droga, która łączy miejsce startowe drużyny atakującej z ładunkiem do przejęcia. Pomysł jest bardzo dobry, ponieważ nie będzie trzeba mocno nacierać drogą pod mostem, co dla atakujących często było bardzo ciężkim zadaniem.

Dzięki dodanemu przejściu niewątpliwie obrońcy będą musieli teraz uważać na atak nie z jednej strony, lecz z dwóch, co może ich zmusić to zmiany strategii i ustawienia. Dla atakujących zaś jest to spore ułatwienie.

Kolejną zmianą na tej mapie jest poprawka błędów, a mianowicie:

  • Naprawiono błąd, który pozwalał na widzenie obrysów wrogich graczy przez stertę ziemi przy wrotach zamku
  • Naprawiony zostaje bug, który powodował blokowanie się postaci w zniszczonych wrotach zamku

Jak Wam podobają się takie zmiany? Co o nich sądzicie? Zapraszamy do wspólnej dyskusji na naszej grupie na Facebooku! :)

Screenshoty pochodzą ze strony: https://overwatch.pl/news/hot-ogromne-zmiany-lucio...