Świąteczny TOP 7 śmieszków w SCII

Świąteczny TOP 7 śmieszków w SCII

Szukanie niespodzianek to wspaniały zwyczaj. Gdy dzieci tropią smakołyki, zastępy nerdów przeczesują każdy centymetr kwadratowy pustyń, lasów i mórz na wirtualnych mapach.

Blizzard obdarowywał i wciąż obdarowuje nas jak rozpuszczone pociechy smaczkami, przemycając w swoich grach odniesienia do innych uniwersów czy zupełnie obcych produkcji. Nikt nie ma nic przeciwko - uwielbiamy przecież odkrywać te drobne wstawki. Kiedy będzie lepszy czas niż dziś, podczas świąt wielkanocnych, by rzucić okiem na ukryte przez Blizzarda easter eggi w SC II?
Przygotowaliśmy dla Was zestawienie TOP 7 żarcików, które naszym zdaniem zasługują na wyróżnienie.

Uwaga: Tę część z Was, która nie zna easter eggów zachęcamy do odkrywania jajek na własną rękę, a pozostałych ostrzegamy - SC II nie wyszedł wczoraj i warto sobie odświeżyć pamięć.

Numer 7.

Czy zdarzyło Wam się kiedyś tłumaczyć coś komuś, kto nie zna żadnego języka, w którym Wy mówicie? A może było odwrotnie - jako turyści za granicą pytaliście o drogę i nikt Was nie rozumiał? Jednym ze sposobów radzenia sobie w takich sytuacjach jest mówienie wooolno i doookładnie - wiadomo przecież, że nieporozumienie pojawiło się ze względu na prędkość wymowy, a nie ZUPEŁNIE OBCY JĘZYK. Dobrej praktyki uczy nas jednak adiutant terran, dając wskazówki Kerrigan, jak kontrolować drona.

Numer 6.

Kto przed dziesięciu laty nie gonił przed telewizor, by o 15:00 oglądać ulubioną bajkę o trzynastolatku, który wpada na pomysł że to dobry czas, by ruszyć w świat, a jego matka nie ma nic przeciwko? W takim razie poniższy film jest dla Was. Żeby tego było mało, bohaterka z filmu pokazuje się na planecie zergów, gdzie Abatur testuje nowy szczep karakanów.


Numer 5.

Z poniższego nie powinniśmy żartować. Każdy, kto katował w życiu Warcrafta 3 wie, jakim ziółkiem był pewien złotowłosy paladyn. Zmanipulowany młodzieniec przeszedł na złą stronę mocy, napędzany strachem i nienawiścią, przekabacony przez agentów mroku na stronę zmarłych, po której zabijał, wskrzeszał i posyłał znów na śmierć. Mimo to jednak stał się jedną z najbardziej ikonicznych postaci uniwersum, oraz powodem, dla którego wielu z nas tak ochoczo wracało do WC3.

An Karanir Thanagor
Mor Ok Angalor
Mor Ok Gorum...
Pala Ah'm Ravali Ah'm


Numer 4.

Nie można ukryć, że Blizzard upodobał sobie szczególnie jeden rodzaj muzyki - cięższe, gitarowe brzmienia. ETC zaczął karierę w 2003 roku, będąc kapelą złożoną z członków zespołu firmy. Dostaliśmy kilka hitów, jak Rogues do it from behind, Power of the Horde i inne. SC II również został zaszczycony dziełem ETC. Posłuchajcie sami. A jeśli chodzi o samą grę, dotychczasowy perkusista chwycił teraz za wiosło i daje czadu podczas walk między terranami a zergami.


Numer 3.

Wrócmy jeszcze - nie po raz ostatni - do telewizji. Żyjemy w takich czasach, że dane nam jest co święta oglądać zmagania kosmicznych rycerzy w kosmosie. Mówi się, że Gwiezdne Wojny można kochać lub nienawidzić.Nie sposób jednak kłócić się z tym, jak wielki wpływ produkcja Lucasa i teraz Disneya mają na pop-kulturę. Mała część GW została wrzucona na Aiur i mogliśmy ją zobaczyć w trakcie misji z niszczeniem biomasy.


Numer 2.

Aby nikt czytający tego posta nie poczuł się urażony, dorzucamy jeszcze to - pewien irytujący gość z Diablo III. Zamiast progresować przez podziemia, ganiałem po każdym pomieszczeniu, albo szukając tego drania, albo goniąc go. W końcu miałem jednak szansę odegrania się na nim. Kto jest na tyle silny, by stawić czoła Złotej Armadzie?... Jednej, w zasadzie. Całkiem małej. Ok, to tylko pojedyńczy Niszczyciel.


Numer 1.

Ponownie wracamy do światowego kina. Pamiętacie te klimaty pustyni, pościgów, ciągłej akcji? Proszę nie mylić z produkcją z przed ponad trzydziestu laty! Efektywne wybuchy, strzelaniny, a to wszystko ze świetnymi aktorami. Ten easter egg jest moim faworytem, film uwielbiam, a teraz w zasadzie chyba muszę go znów zobaczyć.


0. Ach ta miłość do muzyki!

Czy czytaliście kiedyś Artanis od tylu? ツ Bohater sam nam to podpowiada, wystarczy tylko chwilę dłużej go pomęczyć w rozmowie.


Oto nasze zestawienie TOP 7 Blizzardowskich jajeczek w Starcrafcie II. Jest ich znacznie więcej, i jak napisałem na górze - zachęcamy do poszukania też na własną rękę. Dajcie znać czy udało wam się znaleźć jakieś jajka, być może nie jesteście fanami takich rzeczy albo właśnie odkryliście coś, czego jeszcze nikt nie widział?

Piszcie w komentarzach, a my życzymy wszystkim smacznych jajek i udanego łapania królika!