​2016 KeSPA Cup - znamy już wszystkich zawodników

​2016 KeSPA Cup - znamy już wszystkich zawodników

2016 KeSPA Cup

Korea kontra reszta świata, odwieczna rywalizacja w SC2 i równie wieczne pytanie, czy gracze z poza kraju z logiem pepsi na fladze mają jakiekolwiek szanse w bezpośrednim starciu? Na szczęście KeSPA postanowiła znaleźć odpowiedź na to pytanie i zorganizowała KeSPA Cup.

Gracze

Gracze do główniej części turnieju dostali się z czterech „koszyczków”: top 4 graczy z proligi zostało zaproszonych, 8 graczy z koreańskiego serwera i po 2 graczy odpowiednio z EU i NA. Graczami którzy będą reprezentować zachodnie serwery są: Neeb (P), TRUE (Z), MarineLorD (T) i Nerchio (Z). Z naszym polskim reprezentantem TL.net przeprowadził wywiad po wygranym turnieju kwalifikacyjnym. Jest to ciekawa rozmowa utrzymana w tonie charakterystycznym dla zergowskiego zawodnika, można go znaleźć TUTAJ

Fromat

W przeciwieństwie do poprzednich KeSPA Cup, nie jest to tylko i wyłącznie single elimination bracket. Turniej zaczyna się fazą grupową, z czterema grupami rozgrywanymi dzień po dniu. Następnie top8 rozgrywana jest w formacie single elimination w seriach Bo5 za wyjątkiem finału który będzie meczem Bo7. W czasie pisania tego artykułu nie podano jeszcze informacji dotyczącej tego, kto będzie grać w której grupie.

Podsumowanie

Czy przepaść między Koreą a resztą świata jest naprawdę tak duża? Jak daleko będą w stanie zajść nasi gracze i co ważniejsze Nerchio? To czy ktoś zostanie zdyskwalifikowany za napisanie „glhf” będziemy mogli sprawdzić od 27 września kiedy zostanie rozegrana grupa A, aż do 3 października kiedy dowiemy się, kto został zwycięzcą KeSPA Cup.