​Copa Intercontinental zakończona

​Copa Intercontinental zakończona

Copa Intercontinental zakończona

Jednym z czterech dużych turniejów odbywających się w ciągu weekendu 10-11 września był Copa Intercontinental (zwany również WCS Mexico). Starli się tam jedni z najlepszych graczy WCS circut. Kto został zwycięzcą i czy Elazer dalej ma szansę na zagranie na Blizzconie?

Gracze

W głównym turnieju grało 10 graczy (w Ro10 rozegrano tylko dwie serie). Każda seria była Bo5, poza finałami które były rozgrywane w formacie Bo7. Wiele oczu zwróconych było w kierunku uThermala, który niedawno dołączył do Liquid. Jeśli doszedłby on do finału zająłby 8 miejsce w wyścigu po Blizzcon, wyprzedając Violet i Elazera. Należy wspomnieć o terrańskim graczu Kelazhur, który wygrał kwalifikacje offline (top8 z kwalifikacji grało w Meksyku przed rozpoczęciem turnieju), niestety pomimo wielkiego wsparcia ze strony publiczności odpadł on w pierwszym meczu z rąk protossa Cyana.


Zwycięski wiking

Jens Snute Aasgaard, zerg z Norwegii pokonał w finale niemieckiego protosa Tobias ShoWTimE Sieber z wynikiem 4-2. Seria była interesująca i dość niestandardowa – pojawiły się nawet carriery na drugiej mapie (New Gettysburg). Snute tym samym zapewnił sobie miejsce na Blizzconie i kontynuuje walkę z Stephano o tytuł najlepiej zarabiającego foreginera w SC2.


Podsumowanie

Czy byliście w stanie zobaczyć któreś z tych gier online? Nawet jeśli tak, to polecam pobrać powtórki z turnieju, które można znaleźć TUTAJ i ściągnąć trochę buildów od najlepszych graczy.