​IEM Gyeonggi - podsumowanie

​IEM Gyeonggi - podsumowanie

W czasie kiedy większość osób w Polsce spała, w dalekiej Korei odbywał się pierwszy turniej liczący się do systemu WCS 2017. Kto tam grał i co ważniejsze, kto wygrał?

Grupa A

W grupie A walczyli Innovation (T), Stats (P), Losira (Z) oraz herO (P). Zgodnie z oczekiwaniami większości osób pierwsze miejsce zajął Innovation wygrywając obydwie swoje serie z wynikiem 2-1. Z dolnej części drabinki wyszedł Stats, eliminując z turnieju zarówno Losirę jak i herO.

Grupa B

Grupa ta była grupą PvZ, grali tutaj Zest (P), Leenock (Z), Trust (P) oraz soO (Z). Niestety, Zest "is not the best" i odpadł on z grupy na ostatnim miejscu, co było niespodziewane jak na tego zawodnika. Z tej grupy wyszli soO (tym razem na pierwszym miejscu, nie na drugim jak klątwa nakazuje) oraz Trust, który wyeliminował Leenocka aby zapewnić sobie awans.

Grupa C

Grali tutaj Dark (Z), jjakji (T), ByuL (Z) oraz Classic (P). Grupa została zdominowana przez zergów: Dark wyszedł z grupy na pierwszym miejscu nie przegrywając nawet jednej mapy, drugie miejsce zajął ByuL. Najgorszym wynikiem „poszczycił” się jjakji, który nie wygrał ani jednej mapy.

Grupa D

Tutaj pojawili się ByuN (T), iAsonu (Z), Maru (T), Solar (Z). Dominowali terrańscy gracze. Co ciekawe to Maru wyszedł z grupy na pierwszym miejscu pokonując ByuN-a (II miejsce w grupie) w jednym z lepszych serii TvT ostatnich czasów. Ostatnie miejsce w grupie zajął Solar, a przedostatnie iAsonu, jedyny gracz z poza Korei jakiemu udało się zakwalifikować do turnieju.

Playoffs

Jak widać powyżej, wyniki rozgrywek są zaskakujące. Stanowczo warte polecenia są obydwie serie rozegrane przez Dark-a. Grając przeciwko ByuN`owi pokazał jak należy wykorzystać infestory i ich zdolność używania umiejętności będąc zakopanymi. Z kolei Innovation pokazał jak będzie wyglądać nowy mech i do czego służą nowe cyklony (spoiler – do wykonywania niesamowicie silnych timingów). Drugi półfinał - Stats vs ByuL był wyrównanym pojedynkiem, mieliśmy tutaj gry makro pozwalające podziwiać kunszt obywu zawodników

Finał, ach finał

Finały nie były aż tak wyrównane jak inne gry w trakcie tego turnieju. Innovation zmiótł ze swojej drogi Stats bez najmniejszego śladu oporu. Klątwa terrańskiego gracza, który powinien być podatny na tzw. reverse-allkil (wygrywał 3-0, przegrał 3-4 jak w finałach GSL vs Soulkey na początku Hots-a) nie zadziałała i Stats nie był w stanie urwać ani jednej mapy jak miało to miejsce kiedy Ci dwaj gracze spotkali się w fazie grupowej.