​SSL S2 Ro8 Dzień 2

​SSL S2 Ro8 Dzień 2

W czwartek 18 sierpnia odbył się drugi dzień półfinałów StarCraft II StarLeague Season 2. Dwa Bo5 pomiędzy graczami z elity koreańskiej sceny wyłoniły kolejnych półfinalistów SSL

Teamkill

W pierwszej serii dnia miało miejsce starcie dwojga reprezentantów drużyny Samsung Galaxy: Kang Solar Min Soo grający zergiem walczył z protossem Baek Dear Dong Jun. Wydawałoby się, że Solar będzie miał problemy podczas tej serii, jednak wszystkich spotkało duże zaskoczenie: Dear został odsunięty na bok po szybkim 3-0. Solar wykazał się lepszym przygotowaniem i kontrolą jednostek, wygrywając nawet po nieudanym proxy hatch.

Znów wojna domowa protosów

I tym razem wśród protossów trwa walka o miano najlepszego - tym razem byli to Jo Patience Ji Hyun (Afreeca Freecs) i Joo Zest Sung Wook (KT Rolster). Wynik wydawał się z góry przesądzony, w końcu „Best is the Zest”, prawda? Nawet w prolidze KT pokonało bezdyskusyjnie Afreeca Freecs. Jednak nie, w StarCrafcie nic nie wiadomo na 100%, Patience wygrał 3-1. Był lepiej przygotowany, grał szybciej i miał lepsze rozumienie dotyczące PvP. Jedynie na pierwszej mapie, kiedy Zest odparł sprawnie cannon rush, Patience nie wygrał mapy.

Podsumowanie

Czekają nas niedługo półfinały SSL, dwa PvZ, być może nie z graczami, których się tam spodziewaliśmy patrząc na to, kto grał w ćwierćfinałach. Kto przejdzie do finału? Czy znów zobaczymy jak Patience oddala się w noc z wielkim czekiem w ręce?