​StarCraft II StarLeague Season 2 - podsumowanie finału

​StarCraft II StarLeague Season 2 - podsumowanie finału

StarCraft II StarLeague Season 2

11 września, niedziela rano czasu polskiego. Fani StarCrafta przecierają sen z oczu, dzień wcześniej wstali wcześnie rano żeby złapać finały dwóch koreańskich lig, a do późna w nocy śledzili Copa International obserwując końcówkę wyścigu na Blizzcon. Rozpoczyna się finał ostatniej koreańskiej ligi: SSL, kto zostanie zwycięzcą?

Wzajemne zagryzanie się zergów

Ten finał, w przeciwieństwie do gier rozegranych dzień wcześniej był mirrorem. Dwóch zergowskich graczy: Kang Solar Min Soo i Park Dark Ryung Woo starło się w walce o pierwsze miejsce wraz z 40 000 00 KRW i zapewnionym miejscem na blizzcon.

Dark

Gracz który rozpoczął swoją karierę w SlayerS, jednak większe sukcesy odniósł po dołączeniu do SKT T1, w LotV jego ZvT stało się niemalże legendarne. Jego pierwszym zwycięstwem na dużym turnieju był poprzedni sezon SSL, zwycięstwo w drugim sezonie tego samego turnieju ugruntowałoby jego pozycję jako najlepszego zerga w Korei.

Solar

Cała jego kariera miała miejsce pod szyldem jednego teamu – Samsung Galaxy. Wygrał on pierwszy turniej w Legacy of the Void (DreamHack ROCCAT LotV Championship). Można go często było dostrzec na różnorakich turniejach online (Leifeng Cup, Olimoleague). Miał teraz szansę udowodnić, że może współzawodniczyć z innymi graczami w Korei, nie tylko w turniejach online.

Zwycięzca jest jeden

Ta seria była bardzo wyrównana – rozegrano wszystkie 7 map, mieliśmy okazję zobaczyć różne strategie, zarówno te standardowe i te mniej standardowe. Były ling-bane wars (na szczęście nie z 1200 ms pingu), roach-ravager, mutaliski, ling-ravager, roach-mutalisk czy nawet lurkery. Gdy opadł kurz zwycięzcą został Solar. Zapewniło mu to miejsce na tegorocznym Blizzconie i pierwszy tytuł w Korei. Polecam przeczytać krótki wywiad z nim znajdujący się TUTAJ

Podsumowanie

Który turniej śledziliście dokładniej, GSL czy SSL? Jak myślicie, kto wygra koreański cross-final i zostanie królem Koreańskiego sezonu drugiego?