​WESG 2016 - Europe & CIS Qualifier - połowa fazy grupowej za nami

​WESG 2016 - Europe & CIS Qualifier - połowa fazy grupowej za nami

Europejskie kwalifikacje do WESG dobiegają końca. W ciągu najbliższego weekendu wyłonionych zostanie 8 graczy, którzy będą reprezentować nasz region na głównym evencie w grudniu. Jak poradzą sobie polscy gracze?

Format rozgrywek

W fazie grupowej każdy gra z każdym Bo3. Pierwsza osoba w grupie awansuje bezpośrednio do ro8 zapewniając sobie bilet na główny event. Drugi i trzeci gracz wędrują do Ro12, gdzie będą walczyć o miejsce w ćwierćfinałach. Same play-offy rozgrywane są w formacie single elimination Bo5 (za wyjątkiem finałów – są one Bo7).

Grupa A

Grupę tę zdominował serbski terran Aleksandar Beastyqt Krstić – wygrywając wszystkie swoje mecze i tracąc tylko dwie mapy wyszedł z grupy na pierwszym miejscu. Drugie i trzecie miejsce zajęli protoscy gracze: Niemiec ShoWTimE i Holender Harstem. Pewnym zaskoczeniem był słaby wynik, który osiągnął francuski terran Dayshi, jednak cała grupa była dość wyrównana.

Grupa B

Grupa B była tylko trochę mniej zdominowana przez gracza, który zajął pierwsze miejsce, ale tylko trochę – szwedzki zerg Christoffer Namshar Kolmodin stracił aż trzy mapy na rzecz swoich przeciwników. Drugie i trzecie miejsce zajęli Serral i Bly – obydwaj grają zergowską rasą.

Grupa C

Ta grupa, tak jak grupa D będzie rozgrywana jutro. Oczywistym faworytem na wyjście na pierwszym miejscu jest Nerchio, jednak zarówno MarineLorD jak i Snute mogą dużo namieszać w tej grupie. Zarówno DeMusliM jak i TomikuS nie prezentowali ostatnimi czasy gier, które zapowiadałyby ich dobry wynik w tej grupie, ale kto wie – nie takie rzeczy działy się w turniejach

Grupa D

Grupa, przynajmniej na papierze wygląda znacznie bardziej równo od grupy C. Oczywiście musimy zwrócić uwagę na drugiego polskiego zerga w tym turnieju – Elazera, który prezentuje wyższy poziom gry niż inni zawodnicy w jego grupie.

Gdzie oglądać

Stream angielskojęzyczny jest dostępny TUTAJ, z kolei polskojęzycznym streamem zajmie się Emil, którego można oglądać TUTAJ. Gry jutro będą rozgrywane od 11:00 rano czasu polskiego, play-offy w sobotę o 10:00. Gry od półfinałów w górę odbędą się w niedzielę – gry rozgrywane będą od 16:00