2016 WCS Korea Season 2 Cross Finals

2016 WCS Korea Season 2 Cross Finals


W niedzielę 25 września od 7 rano ważyły się losy koreańskich lig: GSL i SSL. Nadszedł dzień, w którym będzie można ustalić, która liga jest lepsza w tym sezonie. Czterech graczy: dwóch finalistów z GSL i SSL walczyło o honor swojego turnieju (i parę tysięcy dolarów kieszonkowego).

Archon czy 2v1

Archon GSL (T) (Byun, sOs) vs SSL (Z) (Solar, Dark) był dość jednostronny, nie da się tego ukryć. Grający terranem team GSL został rozniesiony przez dwóch zergów. Zergi miały prawdopodobnie przewagę ze względu na to, że obydwaj grają zergiem, więc łatwiej jest im się komunikować niż protosowi i terranowi (szczególnie że protosi nie mają ust).


SSL best SL

W brackecie 1v1 zergowscy zawodnicy również dominowali i spotkali się w finałach, które w wyrównanej serii wygrał Dark, z wynikiem 3-2. Powtórzyły się w ten sposób pośrednio dwa finały: SSL S2 z racji tych samych graczy i wyników Cross Finals S1, gdzie również zawodnicy reprezentujący SSL wykazali się lepszą grą.

Podsumowanie

Czy jest to znak jakieś dysproporcji w ligach w Korei, której my nie zauważamy? Czy może jest to przypadek, a gdyby Dark poległ w wyrównanym pojedynku z ByuN mówilibyśmy coś innego?