5 lat StarCrafta 2

5 lat StarCrafta 2

Dokładnie 5 lat temu skończyło się czekanie graczy na nową produkcję Blizzarda... Po 3 latach od zapowiedzi mogliśmy wreszcie położyć łapki na niebiesko-czarnych pudełkach z logiem StarCraft 2.

Jak bardzo świat czekał na tę produkcję? Doskonale oddaje to reakcja widzów zgromadzonych na Blizzard Worldwide Invitational 2007, gdzie SC2 został zapowiedziany:

Przypomnijmy sobie jeszcze jaki hajp wywoływały pierwsze gameplaye oraz battle-reporty! Pierwszy z nich - pokazujący Protossów chyba najbardziej zapadał w pamięć.. szczególnie imba Mothership :)

Nadszedł wreszcie czas premiery i wielkich emocji - fabularnych, współzawodniczących oraz esportowych.

Ten film ma już 3 lata, ale nadal oddaje to piękno

Warty odnotowania jest również film wstawiony dzisiaj na StarCraftowym facebooku - krótszy, ale bardzo treściwy

A by wprowadzić jeszcze większą nostalgię - utwór TerranSC2-01, który praktycznie przywitał nas w becie dwójeczki

Nie wiem ile musiałby trwać zmontowany materiał filmowy, by mógł oddać wszystkie legendarne gry. Od Korei, przez Ameryki po Europę.

Nie można oczywiście zapominać o Polsce. Wszystkie turnieje, barcrafty, fan4fany, aż wreszcie IEM pokazują jak silną społeczność potrafiła ta gra zbudować - coś fantastycznego! Nagrodę za to otrzymamy we wrześniu na WCSie w Krakowie.

Miał rację tatuś polskiej sceny komentatorskiej StarCrafta, że się nie przerzucił na inną grę!

DgPx nominował nas na facebooku do odpowiedzi na pytanie - Za co my kochamy naszego RTS'a? Przeprowadziłem w redakcji małą ankietę:

Przede wszystkim za wprowadzenie mnie do świata eSportu. To od tej gry zacząłem przygodę w "tym" świecie i tej wspaniałej społeczności i chociaż obecnie pogrywam w tytuły różnej maści, to miłość i respekt do StarCrafta nadal jest u mnie wielki.
Oprócz tego za rywalizację, która jest głównym aspektem tej gry, za wspaniałą i zorganizowaną społeczność, za determinację w dążeniu do wyznaczonego celu, za możliwość nauki na błędach oraz naukę okazywania szacunku dla przeciwnika nawet po przegranej grze.

~FTNewbie

Za wspaniały świat który towarzyszy mi od małego dzieciaka (a wcale tak dawno to nie było!), doprowadzony do perfekcji gameplay i świetną ścieżkę dźwiękową. Król Strategii jest tylko jeden.
Tak samo jedyną słuszną rasą zawsze będą Protossi i wara mi od nich!

~Volpin

Za to, że jest najlepszą e-sportową grą strategiczną, która gromadzi i łączy wokół siebie niezwykłe osobistości, od graczy i mistrzów, przez casterów i hostów aż po niezwykłych fanów
...a, i za to że protoss OP! Kappa (<-za to też)

~Clagus

"Dzięki Starcraftowi znalazłem się na szczycie,
to on wprowadził mnie w dorosłe życie.
Mikro - to jest podstawa,
to nie jest zabawa, to poważna k--wa sprawa".
Przede wszystkim za społeczność!

~Kapu

Szybko minęły te lata, a pomyślcie tylko jak minie szybko kolejne 5? Już teraz czekamy na Legacy of the Void, kto wie na co będziemy wtedy wyczekiwać :)

  • 1998 - StarCraft
  • 2007 - zapowiedź StarCraft 2
  • 2010 - StarCraft 2
  • 2019 - ?
  • 2022 - ??

Zobaczymy co nam przyszłość przeniesie! Na razie chcielibyśmy podziękować za te wszystkie lata spędzone zarówno w grze, jak i na StrefieSC, Blizzone oraz na wszystkich zlotach offlinowych. Niech nasza społeczność żyje po wsze czasy!

Grandmaster dla wszystkich! Na nasz rachunek! :)

A dla wytrwałych informacja!
Nagroda urodzinowa na was czeka w grze! Specjalny portret pamiątkowy:

Aby uczcić tę wyjątkową okazję, udostępnimy dla wszystkich graczy specjalny portret inspirowany piątą rocznicą premiery. Każdy z was będzie mógł go wybrać, aby dołączyć do wspólnego świętowania w grze. Aby otrzymać okolicznościowy portret, wystarczy rozegrać jeden mecz w StarCrafta II między 27 lipca a 3 sierpnia.

A dodatkowo - animacja śmierci jednostek:

W grze pojawią się tony wirtualnego konfetti! Będzie ono dostępne w grze przez ograniczony okres czasu – aby wykorzystać je w sposób jak najbardziej spektakularny, postarajcie się skutecznie nękać przeciwników ekonomicznie, rywalizując z innymi zawodnikami w swoich ulubionych trybach wieloosobowych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Rad21OR
Rad21OR 27. Lipiec 2015 - 22:54
Starcraft wprowadził mnie kiedyś w świat gier Blizzarda, dziś niewiele gram w SC (trzeba było nie robić Hotsów , karcianek i innych "diabłów") ale do tej gry mam największy szacunek. To gra do której pewnie zawsze będę wracał na chwilę, a może Lotv coś zmieni i znowu wrócę do regularnych gier. 100 lat Starcrafcie !