Blizzone mutuje - No Money, More Problems

Blizzone mutuje - No Money, More Problems

Wysiłki Amona dążące do terraformacji planety Veridia Prime wyczerpały jej surowce naturalne. Musicie zebrać resztki surowców w tym zniszczonym środowisku aby mieć szansę stworzenia jakiejkolwiek armii. Uważajcie jadnak i nie czekajcie zbyt długo - z każdą przemijającą sekundą planeta zbliża się coraz bardziej do totalnej destrukcji.

Do dwóch razy sztuka

W tym tygodniu nas eksperci - Rupek i ForAiur pokonali mutacje dość sprawnie, bo już za drugim podejściem. Jak tego dokonali i jakimi postaciami grali, zobaczcie sami poniżej:


Zasady mutacji

Jak możecie domyślić się ze wstępu, mapą w tym tygodniu jest The Vermilion Problem. Musimy tutaj uzbierać odpowiednią liczbę rozsianych po mapie kryształów zanim skończy nam się czas i planeta zostanie bezpowrotnie zdestabilizowana (i zalana lawą). Jeśli brzmi to zbyt prosto to nasze zadanie będą utrudniać następujące mutatory:

Slim Pickings - jednostki wydobywające graczy zbierają zmniejszone ilości surowców. Oznacza to, że na brutalnym poziomie trudności robotnicy podczas każdej wycieczki do minerałów przynoszą nam tylko jedną jednostkę tego surowca. Na szczęście na mapie pojawiają się surowce które możemy zebrać w postaci "pickupów" minerałów i gazu co pozwoli nam na podparcie kulejącej ekonomii.

Self-Destruction - Wrogie jednostki wybuchają w chwili śmierci i zadają obrażenia jednostkom graczy wokół siebie (R.I.P. zerglingi).

Twister - tornada przemieszczają się po mapie zadając obrażenia i rozrzucając na wszystkie strony każdą jednostkę która nieopatrznie pojawi się zbyt blisko nich. Co ciekawe nawet heroiczne jednostki nie są odporne na te działania, więc latający Alarak nie jest niczym dziwnym w tym tygodniu.

Jak podobała wam się ta mutacja? Wolicie łatwiejsze, bardziej wyluzowane mutacje czy te, podczas których większość graczy ma ochotę odgryźć kawałek swojego monitora z frustracji?