BSG Cup 2 #4

BSG Cup 2 #4

 

Kolejny poniedziałek i kolejna, czwarta odsłona turnieju z serii 2015 BSG Cup Series season 2. 

   

Wszystkich chętnych do gry zapraszam do zapoznania się z REGULAMINEM (w spoilerze poniżej), a następnie zapraszamy na stronę turnieju, do zakładki "Zapisy i Check In". Pamiętajcie, że zapisać się na ten turniej mogą wyłącznie gracze, których liga w rozgrywkach 1na1 w aktualnym i poprzednim sezonie, nie przekroczyła złotej!

 

Przypominamy, że w tym sezonie przygotowaliśmy dla Was nagrody, więc warto rywalizować o każdy punkt rankingowy!

 

  • Kiedy? 2015-06-01 poniedziałek 19:00:00 (18:45 check-in)
  • Gdzie? Społeczność "Blizzone" w StarCraft 2 (obecność obowiązkowa!)
  • Administratorzy: TheNaturat, itzNaix
  • Zapisy: TUTAJ
  • Stream: http://www.hitbox.tv/blizzone
  • Bracket:  http://challonge.com/2015bsg2_4
  • Ranking: tutaj

 

REGULAMIN BSG:[spoiler]

 

1. Ogólne założenia 

1.1. Turniej BSG Cup jest organizowany przez portal ‘Blizzone.pl’. 

1.2. Wymagane jest posiadanie konta na portalu ‘Blizzone.pl’. 

1.3. Czas trwania sezonu: 11 maja 2015 do 12 lipca 2015. 

 

2. Wymagania uczestników

2.1. Konto na Battle.net z grą Starcraft 2: Heart of the Swarm.

2.2. Aktualna oraz poprzednia liga w rozgrywkach 1 na 1: Złoto, Srebro lub Brąz.

2.3. Jeśli gracz podczas trwania sezonu awansuje do wyższej ligi, ma prawo brać udział w kolejnych rozgrywkach, o ile wcześniej brał udział w turnieju mając regulaminową ligę.

  

3. Definicje osób pracujących nad turniejem 

3.1.  Administrator rozgrywek - osoba decyzyjna w sprawie całych rozgrywek - terminarzy, administratorów turniejów, przydziału casterów, dopuszczania oraz wykluczania graczy z całych rozgrywek.

3.2.  Administrator turnieju - osoba odpowiedzialna za jeden dany turniej - prowadzenie drabinki, zarządzanie godzinowe turniejem.

3.3.  Caster - osoba transmitująca rozgrywki na żywo - osoba zatwierdzona przez administratora rozgrywek, gracze mają obowiązek zaprosić castera do gry, jeśli ten wyrazi taką chęć. 

 

4. Zasady rozgrywek

4.1.  Rozgrywki odbywają się cyklicznie w formacie drabinki pojedynczej eliminacji. 

4.2.  Format fazy będzie uzależniony od ilości graczy w turnieju z zastrzeżeniem: ćwierćfinały, półfinały oraz finał są rozgrywane w formacie Bo3. 

4.3.  Za każdy turniej w fazie zasadniczej będą przyznawane punkty, które wyłonią skład graczy na turniej fazy mistrzowskiej - jednorazowy na koniec sezonu. Punkty są przyznawane za miejsca: 

·              1 miejsce - 10pkt. 

·              2 miejsce - 8pkt. 

·              3 - 4 miejsce - 5pkt. 

·              5 - 8 miejsce - 2pkt.

4.4.  Gracze gromadzą się na społeczności 'Blizzone' w Starcraft II. Obecność na czacie tejże grupy jest obowiązkowa! Nieobecność może poskutkować usunięciem z turnieju.

  

5. Zasady turnieju 

5.1.  Gramy na mapach ladderowych (aktualnych). 

5.2.  Każda runda ma zadeklarowaną mapę pierwszą. Ewentualne kolejne wybiera przegrany. Pierwszą mapę deklaruje Administrator turnieju. 

5.3.  W grze mogą przebywać jedynie gracze, oficjalni casterzy oraz Administratorzy turnieju i rozgrywek. Dodatkowi obserwatorzy będą odsyłani na stream z turnieju. 

5.4.  Gracze zobowiązani są dokonać potwierdzenia obecności (check-in) na 15 minut przed startem turnieju. Niepotwierdzenie obecności skutkuje nie uwzględnieniem gracza w drabince. 

5.5.  Wniosek o walkower może złożyć gracz Administratorowi turnieju, jeśli jego przeciwnik nie stawił się na daną godzinę - dopuszcza się 10 minut opóźnienia. Jeśli po upływie tego czasu pojawi się gracz, mecz może zostać rozegrany tylko wtedy, gdy zgodzi się na to gracz oczekujący oraz Administrator turnieju. 

5.6.  Zakazane są wszelkie pomoce w grze niezgodne z regulaminem Battle.net. 

5.7.  Wynik meczu zgłasza wygrany, należy go przesłać Administratorowi turnieju prywatną wiadomością w której zawrze się nazwę postaci swoją oraz przeciwnika oraz wynik (np: Eridor 2:3 Kapu). 

 

6. Inne 

6.1.  Jeżeli zajdzie taka potrzeba, administracja Blizzone.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian do powyższego regulaminu. 

 [/spoiler]

Komentarze

Korg 1. Czerwiec 2015 - 0:59
Ranking niezaktualizowany z poprzedniego Cup'a :)
Obrazek użytkownika Clagus
Clagus 1. Czerwiec 2015 - 1:01
<p>done</p>
Korg 1. Czerwiec 2015 - 1:04
cool :)
Obrazek użytkownika WokeR
WokeR 1. Czerwiec 2015 - 9:56
Dobrze jest, bawimy się:D
Marko Polo 1. Czerwiec 2015 - 18:47
elo elo 3 2 0 xD
Asura 3. Czerwiec 2015 - 22:36
Ja juz na starcie podziekuje ^^ jak w tym moga brac udzial Dawne Platyny i diamenty.
Obrazek użytkownika WokeR
WokeR 3. Czerwiec 2015 - 22:39
O czym waść prawisz? :o
Obrazek użytkownika Clagus
Clagus 3. Czerwiec 2015 - 22:43
<p>Nie gramy o złote kalesony, tylko for fun. Ludzie biorący udział w turnieju chcą się przede wszystkim dobrze bawić i sprawdzić w profesjonalnie organizowanych zawodach, ze względu na dodatkową adrenalinkę ;) To, że ktoś był w platynie lub nawet w diamencie w WoL czy wczesnym HotS-ie nie oznacza, że gra na takim poziomie obecnie. Równie dobrze może być teraz na poziomie srebra lub brązu. To co powoduje, że jesteś w wyższej lidze, to głównie praktyka. Jeśli ktoś gra bardzo mało, to jego poziom będzie niski, mimo że kiedyś był nawet w diamencie. Większość graczy ze złota, mogłaby być spokojnie w platynie, gdyby na grę poświęcali więcej czasu. Dlatego wymagamy by liga z ostatniego i obecnego sezonu nie była wyższa niż złota, a nie przejmujemy się ogólną historią gracza.</p>
Asura 3. Czerwiec 2015 - 22:51
O tym ze ostatnio Gralem z Diamentem tylko ze zdobył go 2 sezony temu :) Oczywiscie loose bez cienia szans. 3 Lata temu bylem w top 20 PvP na wowie / Sunwell. I jak bym w tym momencie znowu zaczął gre to po tygodniu moj poziom gry wrocil by w 80% do tego co było. Chce tylko pokazać ze ten system dobierania Graczy jest do dupy :) Bo ktos kto grał jak diament 2 sezony temu nie oduczył sie grac w tym i poprzednim sezonie. Rozumiem ze takie restrykcje są gdyż przychodzi tutaj max 15 osób, no ale np taki "szit" zniechecił mnie do dalszego dołaczania do jakiego kolwiek turnieju i innych zapewno też. Dodatkowo 6 Czerwca jest indy cup gdzie w lidze amatorów mogą byc tylko ci co nie wbili NIGDY większej ligi jaka jest potrzebna :) Dlatego tam jest zapisane ponad 150 osob. I ja również.
Asura 3. Czerwiec 2015 - 22:50
"To, że ktoś był w platynie lub nawet w diamencie w WoL czy wczesnym HotS-ie nie oznacza, że gra na takim poziomie obecnie." Tak jak mówiłem na przykładzie wowa. Jazdy na rowerze się nie zapomina.
Obrazek użytkownika Clagus
Clagus 8. Czerwiec 2015 - 10:53
<p>Mówisz, że jazdy na rowerze nie da się zapomnieć? Ciekawe... To zajrzyj pod ten link.</p><p>https://www.youtube.com/watch?v=MFzDaBzBlL0</p>
lila 4. Czerwiec 2015 - 14:18
Ja w WoL byłam na poziomie platyny. Gdy zakupiłam dodatek HotS, przegrywałam nawet z srebrem. Więc w ramach Hots trafiłam do srebra. Mimo tego że byłam w platynie nie wygrywam wszystkich BSG. W Indy Cup w ramach rozgrywek amatorskich biorą ludzie pomiędzy brąz a platyna. Różnica pomiędzy srebrem a platyna jest ogromna. Myślę że nikt tam nie narzeka jak dostanie wpieprz. Zawsze teoretycznie gdy grasz z kimś z wyższej ligi powinieneś przegrać. Będąc w Goldzie kilka razy udawało mi się wygrać z Diamentem. Jednak tylko na laderze. Bo tak diament Ciebie nie docenia i możesz go czymś zaskoczyć. Jeżeli cały czas będzie grał z zawodnikami słabszymi oraz na takim samym poziomie to dużo się nie nauczysz. Jak dla mnie organizacja turnieju jest dobrze przemyślna. Wszystkim się nie dogodzi.
Asura 9. Czerwiec 2015 - 18:34
Więcej riperów :D