Corsair Cup 2017

Corsair Cup 2017

Corsair Cups są częścią sceny StarCrafta już od dłuższego czasu, jednak w tym roku doczekały się swojego ulepszenia dzięki wsparciu ze strony twitch.tv.

Co to ten Corsair Cup?

Jest to seria turniejów online (rozgrywanych na serwerze EU) sponsorowanych, jak nazwa wskazuje, przez firmę Corsair. Sam turniej jest obsługiwany przez BaseTradeTV. Jego pierwsza edycja odbyła się w grudniu 2015 roku, co w czasie "esportowym" jest bardzo dawno.

Turnieje te odbywały się mniej więcej raz w tygodniu, czasem rzadziej. Były rozgrywane w formacie single elimination. Na pule nagród każdorazowo przeznaczane było 100$ (dystrybucja nagród zmieniała się w trakcie działania turnieju.

Co nowego w 2017?

Teraz w każdym miesiącu będą rozgrywane trzy turnieje "kwalifikacyjne", które mają niezmieniony format od poprzedniego roku. Nowością jest nagradzanie graczy punktami (obok nagród pieniężnych).

Na koniec każdej serii trzech turniejów będą rozgrywane finały miesiąca (również w formacie double elimination), w których do zgarnięcia łącznie jest 400$, a gracz który zajmie pierwsze miejsce dostanie, poza 200$, punkty które będą liczyć się w następnym miesiącu.

Gdzie się zapisać?

Najlepszym punktem startu jest thread na teamliquid.net, gdzie możemy znaleźć wszystkie potrzebne nam informacje, włącznie z linkiem do zapisów, godzinami rozpoczęcia gier i streamerami. Co ciekawe nasz rodak Rodzyn już zapisał się do pierwszego turnieju.