Czy warto zagrać w StarCraft 2? - krótka historia nowego gracza

Czy warto zagrać w StarCraft 2? - krótka historia nowego gracza

Witajcie... Gracze i fani gier blizzarda, oto jestem i przedstawiam wam historię , która na zawsze odmieniła moje życie...

 

Miało to miejsce 10 lat temu, gdy pierwszy raz zagrałem u kolegi przez sieć pierwszą odsłonę SC. Jeszcze nie wiedziałem, że aż tak wciągnę się w fabułę i rozgrywkę, już drugiej części.
Przyznam się bez bicia, że w pierwszą część zagrałem dosłownie kilka razy, mam ją nawet zachowaną gdzieś na dysku HDD, lecz technika idzie do przodu i niestety graficznie nie wciąga już tak bardzo jak dzisiejszy StarCraft 2.

 

 

Długo szukałem tytułów strategii czasu rzeczywistego, żeby wciągnęła mnie w ten świat aby miała "to coś" - na darmo. Tytuły RTS wszelakiego rodzaju mają piękną grafikę, ale nie mają "tego czegoś", co ma tytuł Blizzarda. Gdy miała miejsce premiera gry, nawet nie spojrzałem na SC, dlaczego?- NIE WIEM!
Dość niedawno odwiedziłem popularny portal aukcyjny patrząc zdesperowany na tytuły za kilkadziesiąt złotych. Znalazłem i postanowiłem kupić podstawę StarCrafta 2 z nadzieją , że nie wydam pieniędzy na darmo. Co się okazało? TO BYŁ DOBRY WYBÓR.
I oto jest - nie całkiem wymarzony tytuł ale jest... Wchodzę do gry i jako "zielony" gracz przechodzę od razu do kampanii... powaliło mnie – po prostu CUDOWNE OLŚNIENIE !
Gra tak mnie wciągnęła, że pierwsze 4 godziny pędziły niczym odrzutowiec.
W ten sam dzień postanowiłem trochę poczytać i znalazłem stronę Blizzone.pl. Spodobało mi się, dlaczego? - przede wszystkim był udostępniony serwer teamspeak, całkowicie darmowy!
Jako długoletni gracz MMORPG zawsze twierdziłem, że komunikacja w grze to podstawa, a więc warto mieć TeamSpeak.
Tak poznałem 2 osoby - Jacka z grupy "Treningi SC2" oraz drugiego gracza, który nie znając mnie kompletnie wytłumaczył, podpowiedział jak co się z czym je i wtedy całość spodobała mi się jeszcze bardziej, zakupiłem dodatek Heart of the Swarm i wtedy poczułem w pełni grę; możliwość grania z innymi przez sieć – cudowne doznanie, tym bardziej, że to dla mnie nie nowość, zwykłe gry jednoosobowe znudziły mnie bardzo dawno temu.

 

 

Dzisiaj po miesiącu grania w StarCrafta 2 stwierdzam, że nie wyrzuciłem w błoto pieniędzy na kolejny oklepany tytuł z gatunku gier strategicznych.
Dzięki takim ludziom jak Dixu i Jacek (Treningi SC2) można w pełni cieszyć się aktywną społecznością, wspólnie dołączając do eventów, poznawać ludzi i porozmawiać na temat gry.
Osobiście nie grałem w inne gry Blizzarda, lecz stwierdzam, że robią na prawdę dobrą robotę. Nic dziwnego, że ludzie kochają ich tytuły. Ja dzisiaj należę już do tej grupy.
Jeśli ktoś kiedykolwiek zada mi pytanie - "Czy warto zagrać w StarCrafta 2" - zaproszę go do tego krótkiego artykułu.

 

Dziękuję ludziom, którzy tworzą tą społeczność, redakcji Blizzone i grupy zrzeszające ludzi.

Pozdrawiam was serdecznie , Bezimienny

Komentarze

Obrazek użytkownika Kapu
Kapu 22. Maj 2015 - 13:18
<p>Pozwoliłem sobie na poprawienie tekstu i dorzucenie obrazków ;)<br />W imieniu redakcji dziękuję za miłe słowa!</p>
Obrazek użytkownika WokeR
WokeR 22. Maj 2015 - 17:42
Kapu, Ty łobuzie :D Na koszulki też pozwoliłeś sobie wrzucić obrazki! :P
Obrazek użytkownika Clagus
Clagus 22. Maj 2015 - 15:24
<p>#passionGame</p>
Obrazek użytkownika Kapu
Kapu 22. Maj 2015 - 18:00
<p>#passionLost</p>
Obrazek użytkownika Clagus
Clagus 22. Maj 2015 - 18:39
<p>No jak lost, jak właśnie nie? #passionGained jak już :P</p>
Daniel Dixu Szlicht 2. Czerwiec 2015 - 10:07
<p>Dzięki za miłe słowa. Właśnie po to wszystko organizujemy, żeby pokazać ludziom jak wspaniałą grą jest SC2 i jak dużo można na nim zdziałać :)</p>