DreamHack Winter 2015 zakończony

DreamHack Winter 2015 zakończony

Sponsorowany przez firmę ROCCAT DreamHack Winter był pierwszym turniejem Premier na dodatku Legacy of the Void. W turnieju odbywającego się w szwedzkim mieście Jönköping wystąpiło 24 graczy z całego świata, m.in. dwóch graczy z Polski, Nerchio oraz Elazer którzy wygrali kwalifikacje na Europę wschodnią.

Zawodnicy rozpoczęli rozgrywki w czwartek 26 listopada, gdzie podzieleni na 4 grupy walczyli o pierwsze miejsce które pozwalało zacząć fazę play-off w drabince wygranych. Dwa kolejne miejsca zapewniały możliwość gry, lecz w drabince przegranych. Z pierwszych miejsc wyszli Parting, Solar, FireCake oraz nasz dzielny Nerchio. Elazer po trudach wyszedł z miejsca trzeciego z grupy B.

Faza play-off rozpoczęła się dzień później gdzie w pierwszym meczu Amerykanin puCK pokonał Niemca TLO 3:0. W drugim meczu walka dwóch Koreańczyków: TY oraz Bombera z której wynikiem 3:2 wychodzi TY. Zaraz po tej rozgrywce Polak Elazer walczył z Protossem pochodzenia niemieckiego ShoWTimE z którym przegrał 0:3 i tym sposobem jeden z polaków odpadł z DreamHacku zgarniając przy tym 1.250 dolarów. Ostatnim meczem w pierwszej rundzie drabinki przegranych był pojedynek Lambo oraz Bly kończący się z wynikiem 1:3.

W kolejnej rundzie puCK przegrywa z TY 0:3 a ShoWTimE wygrywa z Bly 3:0. Zaraz po tym meczu zaczęły się pierwsze rozgrywki w drabince wygranych. W pierwszym meczu PartinG zmierzył się z Solarem który wygrał Solar z wynikiem 3:1. Drugi mecz to pojedynek Francuza FireCake oraz naszego rodaka Nerchia. Artur walczył dzielnie ale przegrał z wynikiem 2:3 przechodzą do drabinki przegranych.

Ostatni dzień turnieju zaczął się od meczu PartinGa z TY kończący się z wynikiem 3:2. W drugim meczu Nerchio zmierzył z pogromcą jednego z naszych polaków - ShoWTimE. Nerchio wygrywając tylko jedną mapę odpada z turnieju wygrywając przy tym 2.000 dolarów. Gratulacje! Następnie odbył się pojedynek dwóch Protossów, PartinGa oraz ShoWTimE. Koreańczyk wygrał 3:1. W finale drabinki wygranych Solar mierząc się z FireCake wygrywa 3:0 wrzucając Francuza do drabinki przegranych, gdzie czekający na niego PartinG wygrywa z nim również 3:0.

W ostatniej grze turnieju zmierzyli się dwaj Koreańczycy, Zerg Solar (faworyt turnieju) oraz Protoss PartinG. Mecz zaczął się pomyślnie dla drugiego z graczy wygrywając 3 mapy tracą po drodze tylko jedną. PartinG będąc o krok do zwycięstwa z wynikiem 3:1 zaczął przegrywać. Solar wygrywając dwie kolejne mapy i doprowadzając do wyniku 3:3 wygrał ostatnią mapę Ruins of Seras zwyciężył w turnieju wygrywając 20.000 dolarów. Takie comebacki aż miło oglądać.

Tym oto sposobem Solar wygrał pierwszy wielki turniej LotV. Parting zdobył drugie miejsce wygrywając 10.000 dolarów. Nasi rodacy zdobili 5-6 miejsce (Nerchio) oraz 9-12 (Elazer).

A jeśli chodzi Elazera to będzie on naszym gościem na Wtorkowych Spotkaniach z SC2 więc jak będziecie mieli jakieś pytania do naszego Zerga zapraszamy serdecznie!