FINAŁ GSL CODE S

FINAŁ GSL CODE S

WIELKI FINAŁ

10 września odbędzie się wielki finał drugiego sezonu Global StarCraft II League roku 2016-tego. Do boju stanie dwóch nieoczekiwanych zawodników, Hyun "ByuN" Woo oraz Kim "sOs" Yoo Jin. Obaj wyszli z tej samej grupy podczas fazy Ro16, gdzie Byun pokonał sOs'a 2 do 0. Czyżby czas na rewanż w finale turnieju?


ByuN

jest tak zwanym graczem "Lotv-a". Po przerwie wrócił na scenę e-sportową w 2015 zaciekawiony zmianami mającymi miejcie w najnowszym dodatku. Sam nigdy nie odniósł zwycięstwa w turnieju o podobnej nagrodzie pieniężnej, co czyni jego pojedynek jeszcze bardziej ciekawym poprzez stawiane przed nim wyzwania pokonania ponownie w przeciągu miesiąca dwa razy jednego z lepiej zarabiających koreańskich graczy. Sam ByuN należy do osób skromnych i jest pod wrażeniem własnych osiągnięć, poprzez wielogodzinne treningi i oglądanie licznych powtórek swoich przeciwników jest w stanie się na nich świetnie przygotować. Fakt grania terranem podczas recesji graczy tej rasy jest bardzo ciekawy, choć przed miesiącem w jego miejsce stawiany był TY. Czy podoła wyzwaniu i złej passie terrańskich graczy? Dowiemy się wkrótce.sOs

W wielkim skrócie, jeżeli nagroda za pierwsze miejsce wynosi mniej niż 100.000 $ dla niego nie warto w takim startować. Jest on graczem wielkich nagród i brutalnie egzekwuje swoje umiejętności w odbieraniu marzeń o jakimkolwiek zwycięstwie. Jego przegrana ze swoim przyszłym przeciwnikiem 2:0 w fazie grupowej jeszcze bardziej go motywuje oraz zdobył dodatkowe materiały do analizy jego poczynań. sOs z natury jest zawodnikiem agresywnym, posiadającym szeroką gamę taktyk i zagrywek, lecz w żadnym wypadku jego mechanika i gra macro nie odstają, przez co jest nieprzewidywalny. Najlepszym przykładem jest IEM z 2014 roku, gdzie w Katowicach pokonał herO. Jest on obecnym mistrzem świata, który już na następnym Blizzconie będzie bronił swojego tytułu co czyni go groźnym przeciwnikiem dla każdego.Format

Gry będą rozgrywane w finale w postaci Bo7 więc jeżeli finał nie rozstrzygnie się w pierwszych sześciu spotkaniach zobaczymy finalistów na wszystkich mapach. Oboje będą typować ich kolejność jak w każdym pojedynku tego formatu.


Zwycięzca będzie tylko jeden!

Już 10 września o godzinie 17:30 czasu koreańskiego rozpocznie się transmisja na afreeca.tv. Wszyscy powinniśmy się razem spotkać na czacie i kibicować swoim ulubieńcom! See Ya!