Frakcje protossów w Legacy of the Void

Frakcje protossów w Legacy of the Void

Czas zapoznać się z kim będziemy mieli do czynienia w ostatnim dodatku do StarCrafta 2! I choć Terranie powiedzą "Oni i tak wszyscy wyglądają tak samo! Lej tossa zanim ci probe wyśle!" a Zergi dodadzą "hrzrhrhrrzrzzrzrzzzz", to nie ma siły - musimy poznać kto jest naszym sprzymierzeńcem, a kto nie!http://i.imgur.com/HmsuGuY.jpg

Templar - protossi z Aiur

Z ich wysoce zaawansowaną technologią oraz umiejętnościami psionicznymi, Aiurscy protossi przez długi okres czasu byli uważani za najbardziej potężny gatunek w znanej galaktyce. Ponieważ nie są płodnym ludem, udało im się wzmocnić szeregi swych wojsk o robotyczne machiny wojenne oraz związać z nimi swe moce psi. W efekcie uzyskali najbardziej skutecznych wojowników jakich świat poznał - Templariuszy.

Jeśli szukać słabości w Aiurskich protossach, to będzie prawdopodobnie ich ciężkie akceptowanie zmian. Są związani Khalą - psioniczną więzią pozwalającą swobodnie wymieniać emocje oraz myśli. Z założenia Khala wskazywała sztywną ścieżkę którą protossi podążali i niechętnie z niej schodzili z obawy przed utratą wszystkiego co zbudowali. Obecnie, po rozwiązaniu Konklawe, protossi chcący utrzymać stary porządek zaakceptowali protossów Nerazim jako sojuszników i krewnych, jednakże stara nienawiść nadal pozostaje w pamięci wielu z nich.http://i.imgur.com/4gXsur3.jpg

Tal'darim

Tal'darimowie są starożytnym odłamem fanatycznych protossów, całkowicie oddanych Amonowi. Spędzili niezliczone wieki w jego służbie, wykonując wolę swego boga i wierząc że są Wybranymi Xel'nagi. Wrodzy wszelkim innym ludom, Tal'darimowie mają nikły kontakt z innymi protossami i nie interesują się przekazywaniem swej wiary poza swój lud.

Obecnie ich przywódcą jest Ma'lash, brutalny i nieustępliwy władca który jest okrzyknięty jako ten, któremu sprzyja sam Amon.http://i.imgur.com/gWMezQL.jpg

Nerazim

Mroczni Templariusze byli początkowo łotrzykami i indywidualistami, którzy nie chcieli dołączyć do Khali aiurskich protossów, po wojnie znanej jako Eon Gniewu. Konklawe utrzymywało w tajemnicy ich istnienie, oraz chciało ich wyeliminowania. Plemiona te nie były wrogo nastawione, jednakże przeczuwały, że Khala zniszczy ich wyjątkowość.

Ostatecznie Templariusze prowadzeni przez Aduna otrzymali rozkaz tajnego ścigania i zamordowania Nerazimów. Jednakże Adun nie pogodził się z zabijaniem swoich krewnych. Upozorował ich zabójstwo i umożliwił ich ucieczkę. Nauczył ich również jak używać siłę psi do ukrywania się przed innymi protossami. Niestety, moc Mrocznych Templariuszy wymknęła się spod kontroli zsyłając potężne burze psioniczne na Aiur. Konklawe nie miało problemów z wyśledzeniem ich źródła.

Adun i jego wojownicy otwarcie sprzeciwili się zabijaniu łotrzyków i zagrozili ujawnieniem światu planu ludobójstwa. Konklawe ostatecznie zgodziło się na ich wygnanie, udostępniając statek porzucony przez Xel'nagę. Ucieczka Nerazimów z Aiur jest znana jako 'Dysharmonia'. Od tej chwili Nerazimowie są znani jako Mroczni Templariusze, za ich porzucenie światła Khali.

Mroczni Templariusze są bardziej samodzielni i pracują w mniejszych grupach w porównaniu do Auirskich protossów, którzy tworzą jedną społeczność. Każdy Mroczny Templariusz jest zachęcany do znalezienia swojego przeznaczenia i drogi. Wierzą że to powiedzie ich do wielkiego sukcesu.http://i.imgur.com/Ys3XWMi.jpg

Purifier

Czyściciele zostali stworzeni przez Konklawe jako ostateczna siła bojowa, w czasie kiedy naukowcy dokonywali przełomów naukowych w pracy nad inteligentnymi robotami oraz sztuczną inteligencją. Ten program początkowo był tajny i prowadzony w przekonaniu, że świadomość można włączyć w dane i dzięki czemu uzyskać oprogramowanie podejmujące własne, przemyślane decyzje istoty żywej. Badania pokazały, że replikanci wykazywali 99,3% skuteczności względem ich pierwowzorów. statecznie Konklawe wykorzystało tę technologię do zbudowania armii złożonej z replikacji największych wojowników w historii.

Jednakże, nie traktowano Czyścicieli tak samo jak innych Templariuszy - w oczach Konklawe byli zaledwie niewolnikami. Wreszcie zbuntowali się, zabijając swoich panów - zostali przez ten czyn uznani za zbyt niebezpiecznych i wygnani przez członków Konklawe. Zostali wyłączeni i wysłani w statku Cybros - reaktywowani mogą zostać jedynie w najgorszej dla protossów chwili.

Komentarze

Obrazek użytkownika LordVader
LordVader 17. Wrzesień 2015 - 12:07
Po pomoc Purifierów podobno będziemy się udawać w kampanii. Aż jestem ciekaw tej rasy i zadania, jakie nam dla nich przygotowano :)
Obrazek użytkownika Eridor
Eridor 17. Wrzesień 2015 - 12:03
Kto wie, czy nie skończy się zadaniami o zjednoczenie wszystkich protossów? :)
Obrazek użytkownika LordVader
LordVader 17. Wrzesień 2015 - 12:06
@Eridor: Ja myślę, że to dokładnie tak się skończy! :)
Obrazek użytkownika Eridor
Eridor 17. Wrzesień 2015 - 12:34
Mam dziwne wrażenie... że to by było za proste :>
Obrazek użytkownika JJThompson
JJThompson 17. Wrzesień 2015 - 13:19
Hint: "Służę Xel'Naga" : )))
Discodick 17. Wrzesień 2015 - 17:25
Kilka błędów:

Aiur
W efekcie uzyskali najbardziej skutecznych wojowników jakich świat poznał - Templariuszy. – lepiej będzie brzmiało “jakich poznał świat”

Z założenia Khala wskazywała sztywną ścieżkę którą protossi podążali i nie chętnie z niej schodzili z obawy przed utratą wszystkiego co zbudowali – “niechętnie”

Nerazim
pracują w mniejszych grupach w porównaniu do Auirskich protossów – “aiurskich”, dodatkowo z małej – bo przymiotnik

Purifier
Czyściciele zostali stworzenie przez Konklawe jako ostateczna siła bojowa, w czasie kiedy naukowcy dokonywali przełomów naukowych w pracy nas inteligentnymi robotami oraz sztuczną inteligencją. – “stworzeni”, “nad”

Ten program początkowo był tajny i prowadzony w przekonaniu, że można świadomość można włączyć w dane, dzięki czemu uzyskać oprogramowanie podejmujące własne, przemyślane decyzje istoty żywej. – to zdanie ogólnie jest trochę upośledzone, ale jedno “można” trzeba usunąć

ostatecznie Konklawe wykorzystało tę technologię do zbudowania armii złożonej z replikacji największych wojowników w historii – “Ostatecznie” od wielkiej litery

Wszelkie odmiany "Protoss" zawsze wielką literą i ogólnie można to było ładniej napisać, ale skoro nie jesteśmy w szkole, to nie ma co się czepiać.
Obrazek użytkownika Eridor
Eridor 17. Wrzesień 2015 - 16:01
Dzięki za zwrócenie uwagi! Tak to jest jak się człowiek śpieszy :)
Natomiast nie zgodzę się z ostatnim - mieliśmy kiedyś na ten temat dyskusję - zerg, protoss, nefalem - wszystko z małej, podobnie jak człowiek, kogut, pies.
Discodick 17. Wrzesień 2015 - 17:24
Zależy czy przyjmujemy Protoss jako nazwę własną, czy nazwę istniejącej rasy. Jak dla mnie jest to nazwa własna, ale nie mam zamiaru się kłócić – tym bardziej, że nawet mógłbym się zgodzić na pisownie od małej litery. Widzę natomiast, że faktycznie protoss małą literką jest uspójnione w całym tekście, tylko tutaj w tytule zabrakło: Templar - Protossi z Aiur – w takim razie "protossi z Aiur" :)