GSL 2017 S3 - podsumowanie finałów

GSL 2017 S3 - podsumowanie finałów

W sobotę zakończony został trzeci sezon najbardziej znanej ligi w StarCrafcie - GSL. Emocjonujące finały pozwoliły wyłonić najlepszego gracza w regionie (i prawdopodobnie na świecie). Co się działo podczas weekendu?

Dwóch tytanów

W finale spotkało się dwóch bardzo znanych graczy z wieloma tytułami mistrzowskimi za pasem. Z jednej story ucieleśnienie chaosu - sOs, protos zdolny chyba do zrobienia wszystkiego w każdym matchupie. Naprzeciw niego stanęła najlepsza sztuczna inteligencja w SC - INnoVation, maszyna do makro. Nikt nie był w stanie przewidzieć jaki będzie wynik ani kto na koniec wieczoru uniesie trofeum.

Walka

Mówcie co chcecie o finałach, ale do samego końca ostatniej mapy (tak, rozegrano wszystkie 7 map) nie było wiadomo kto zostanie zwycięzcą. Agresywne otwarcia, basetrade, powroty znad przepaści porażki, ukryte bazy - ta seria miała wszystko. To po prostu trzeba zobaczyć!


Zwycięzca

Okazało się jednak, że przewidywalna terrańska maszyna jest w stanie pokonać ucieleśnienie chaosu w osobie sOs'a. Po długiej serii zakończonej wynikiem 4-3 trofeum zostało podniesione przez INnoVation, zrównując go tym samym z legendarnym MVP jeśli chodzi o ilość wygranych GSL.

GSL jeszcze w tym roku

Mimo że w tym roku rozgrywane są trzy sezony GSL to czeka nas jeszcze jeden turniej - GSL super Tournament, w którym od przyszłego czwartku (28.09) dwóch powyższych finalistów i czternastu zakwalifikowanych graczy walczyć będzie o sławę, pieniądze i punkty WCS.