GSL 2017 sezon pierwszy - zapowiedź

GSL 2017 sezon pierwszy - zapowiedź

Nowy rok jeszcze się nie zaczął, a po drugiej stronie świata rozpoczyna się kolejny turniej nadający punkty WCS. GSL powrócił i jest lepszy niż w zeszłym roku.

Zmiany w stosunku do poprzedniego roku

Najbardziej zauważalna jest zmiana liczby sezonów - w tym roku mamy 3 sezony zamiast 2, jak to miało miejsce w poprzednim roku. Wzrasta również pula nagród rozdawanych graczom w trakcie każdego sezonu. Jednak najważniejsza zmiana dla uczestników - pozbyto się Code A. Oznacza to, że każdy kto zakwalifikuje się do turnieju poprzez kwalifikacje trafia prosto do pierwszej fazy grupowej. Upraszcza to znacznie turniej i pomaga nowym, wschodzącym gwiazdom liznąć trochę więcej sławy.

Kwalifikacje

Podstawą kwalifikacji do GSL są 8-osobowe grupy, rozgrywane w klasycznym formacie GSL, przy czym loosers bracket rozpoczyna się dopiero od drugiej rundy. Wszystkie gry rozgrywane są na mapach ustalonych z góry w formacie Bo3. Wszystkie drabinki można znaleźć TUTAJ.

Grupy

Zakwalifikowanych graczy rozłożono po 8 grupach, jak widać to poniżej:

Co należy zauważyć Scarlett (Z) udało się zakwalifikować do fazy grupowej jako jedynej osobie z poza Korei co jest naprawdę wielkim osiągnięciem, z którego serdecznie jej gratulujemy.

Która grupa okaże się grupą śmierci i jak poradzą sobie nowsi gracze na tej scenie? Zobaczymy już niedługo, ponieważ rozgrywki zaczynają się o 10:30 czasu polskiego 4 stycznia na TYM kanale twitch.

EDIT: otrzymaliśmy informacje, że GSL w tym roku będzie komentowany po polsku przez nikogo innego jak Emila, jego stream można odnaleźć TUTAJ.

Komentarze

Obrazek użytkownika Kashim
Kashim 3. Styczeń 2017 - 21:05
Będzie również Polski komentarz w tym sezonie GSL'a. Pilnujcie fb Emila! :)
Obrazek użytkownika SpaceWing
SpaceWing 4. Styczeń 2017 - 11:13
"do GSL są 8-osobowe grupy" a nie 4-osobowe, a grup jest 8?
Obrazek użytkownika KoYa
KoYa 4. Styczeń 2017 - 15:43
Tzw "Code B" czyli kwalifikacje składają się z 16 grup rozgrywanych w dwóch rzutach, każda z nich jest grupą 8-osobową.