GSL Super Tournament - Zapowiedź

GSL Super Tournament - Zapowiedź

Jutro rozpoczyna się pierwszy w tym roku "weekendowy" turniej pod flagą GSL. Przez najbliższe cztery dni szesnastu koreańskich graczy będzie walczyć o punkty WCS, pieniądze i oczywiście o wielką sławę. Kto zostanie zwycięzcą? Dowiemy się już niedługo.

Format turnieju

W przeciwieństwie do znanego nam formatu GSL ten turniej jest pojedynczą drabinką single elimination. Każda seria, za wyjątkiem finałów, będzie rozegrana w formacie Best-of-Five (finały będą epicką serią Bo7). Tego typu format pozwala zamknąć cały turniej w krótkim czasie, ale daje graczom mniejszy margines bezpieczeństwa na popełnianie błędów. Nie ma tutaj drugich szans - przegrasz jedną serię i odpadasz.

Mówiąc o zawodnikach, kto będzie walczyć z kim? Poza dwoma graczami, który mieli zapewnione miejsca w tym turnieju dzięki dostaniu się do finału GSL (Soo oraz Stats), pozostała czternastka została wyłoniona podczas otwartych kwalifikacji on-line. Finalna lista graczy wraz z drabinką wygląda następująco:


Jak będzie wyglądać przyszłość?

Przewidywanie wyników każdego turnieju jest do pewnego stopnia wróżeniem z fusów. Największym faworytem jest chyba Stats, jednak nie mamy zbyt wielu informacji dotyczących formy graczy, którzy odpadli z dużych koreańskich lig stosunkowo dawno i mieli wiele czasu na przygotowanie się do szybkiego, weekendowego turnieju. INnoVation, Dark, ByuN czy herO zawsze są graczami zdolnymi do zajścia dość daleko w każdym turnieju. Miejmy tylko nadzieję, że soO nie zajmie kolejnego drugiego miejsca...

Gdzie i kiedy oglądać?

Gry rozpoczną się o godzinie 10:00 czasu polskiego jutro (czwartek) i potrwają aż do soboty włącznie, rozpoczynając się każdego dnia o tej samej porze. Stream można oglądać na oficjalnym kanale twitch.tv, lub poprzez serwis AfreecaTV .

Na szczęście gry rozpoczynają się o znośniej porze dla europejczyków więc nie macie wymówki aby nie kibicować swoim faworytom na żywo! Kogo typujecie jako własnego faworyta dla tego turnieju? Dajcie nam znać.

Komentarze

bugajek 6. Kwiecień 2017 - 11:24
Faworyt Stats? ;)
Obrazek użytkownika Plantago
Plantago 6. Kwiecień 2017 - 17:05
Faworyt do drugiego miejsca :D