Historia Sektora Koprulu - Preludium - Protoss cz.1

Historia Sektora Koprulu - Preludium - Protoss cz.1

Przesiadywanie z szklanką „gazowanego soku jabłkowego” i duży zestaw znudzenia chyba własnie stworzył serię które będę ciągnął nawet poza Starcrafta. Nie sadziłem że to się tak przyjmie! Dodatkowo, spróbuje zastosować się do propozycji Kapu i zacznę wam to dawkować stopniowo. Protossi zostali podzieleni na dwie części, w ramach eksperymentu jak to by wyglądało.

Więc bez zbędnego gadania zapraszam do omówienia drugiej rasy biorącej udział w wojnie w Starcrafcie. Wszyscy ich znają i kochają. Rasa owa posiada wiele nazw… Począwszy od #OpToss do podstawowej nazwy owego gatunku. Powitajcie Protossów!

 

Aby w ogóle zając się ich historią trzeba zagłębić się jeszcze bardziej w przeszłość niż tylko ich początki. Protosi, jak i Zergowie, są tworem rasy zwanej Xel’Naga. Owy gatunek był wysoce inteligentny i zaawansowany technologicznie, podróżował po wszechświecie na swoich ogromnych statkach głownie w celach przeprowadzania eksperymentów na innych formach życia. Jaki był cel Xel’Nagi? Było to stworzenie rasy idealnej…

 

W nieznanych bliżej okolicznościach trafili na planetę Aiur zamieszkaną przez prymitywną, w tamtym czasie, rasę Protossów. Ci plemienni wojownicy byli bardzo nikłym procentem tego co można zobaczyć teraz. Jednak Xel’Naga zainteresowała się nimi ze względu na niesamowite zdolności telepatyczne i psioniczne, co było powodem do „nakierunkowania” rozwoju Protossów. Początkowo nasi bezustni przyjaciele odnosili się do starożytnej rasy nieufnie, by z czasem wybudować ogromną religię opartą o tychże przybyszów. (Taki offtop: W późniejszych latach powstała wspaniała świątynia w miejscu, gdzie Xel’Nagańczycy po raz pierwszy pojawili się na Aiur).

 

Protossi zostali zaopatrzeni w zdobycze technologiczne Xel’Nagi, dzięki któremu z poziomu prymitywizmu skoczyli w świetność i niesamowite zaawansowanie. (Można powiedzieć że dzięki nim mamy teraz taką Imbe jak PROtossi). Jednakże kulturowo dalej byli plemionami, które wzajemnie darzyły do siebie nienawiścią. Dawne przyjazne stosunki na Aiur poszły w niepamięć, zastąpione wojnami i utarczkami. A punktem krytycznym było odwrócenie się części plemion przeciw swym dawnym bogom, Xel’Nadze.

 

Nasi latający przyjaciele postanowili się wypiąć na niegodnych ich obecności Protossów i odlecieli tworzyć kolejne gatunki… czy też gatunek który będzie głównym antagonistą Tossów.

 

 

Po wydarzeniach które miały miejsce chwile temu na Aiur nastała era krwawych wojen. Era owa została zapisana krwią w Krotoskiej historii jako Eon Gniewu. Walki trwały wiele lat, pochłonęły wiele istnień… ale w końcu ucichły. Protosi wybaczyli sobie większość niesnasek i zaczęli odbudowywać swoje niegdyś wielkie imperium. Przeprowadzili w tym okresie ogrom reform, m.in. powołując Protoskie Konklawe, radę złożoną z przedstawicieli kasty sędziów, której celem nadrzędnym było utrzymanie pokoju miedzy plemionami. Powołano też urząd Egzekutorów, czyli najwyższych dowódców wojskowych.

Jednak na horyzoncie już widać kolejną nadciągająca wojnę. Mianowicie, Protosi chcąc upewnić się że pokój będzie wieczny i trwały chcieli połączyć się wspólna, telepatyczną więzią zwaną Khalą. Większość się temu pomysłu oddała… oprócz pewnej kasty potężnych wojowników zwanych Mrocznymi Templariuszami (Dark Templars). Odmówili oni dołączenia do Khali, czym narazili się Konklawe. Sędziowie oskarżyli DT o herezje, ich moc za wypaczenie i wydano rozkaz wymordowania członków tej kasty. Jednak chęć utrzymania pokoju sprawiła, że Protosi odmówili popełnienia bratobójstwa. Taki Obrót spraw sprawił, że nasze DTki zostały wygnane z Aiur, zostając na zawsze wyklętymi i pogardzanymi przez Konklawe heretykami.
Gdy Protossi ukończyli układanie klocków na swojej planecie, rozpoczęli wędrówki po kosmosie… przez co natknęli się na inne dzieło swoich bogów, poniekąd też swych braci.
A kto to jest? Dowiecie się w następnej, ostatniej części Preludium (ale nie końca HSK).

 

 

Podobało się? Oceń, skomentuj, doradź! Będę wdzięczny za każda opinie :D

Komentarze

Obrazek użytkownika Kapu
Kapu 4. Lipiec 2014 - 12:45
<p>MAŁO!</p>
Garnithron 4. Lipiec 2014 - 12:55
Jako że jestem dziwny, to wytnę błąd, a co! "Darzyły do siebie nienawiścią"... Prędzej "pałały do siebie nienawiścią" lub "darzyły się nienawiścią" ;) Tak czy inaczej tekst w porządku, jednak popieram poprzednika (i to nie dlatego, że staram się przypodobać) - stanowczo za mało.
Obrazek użytkownika Volpin
Volpin 4. Lipiec 2014 - 13:23
<p>Raz za dużo,raz za mało ludzie zdecydujcie sie! Teraz dostaniecie połaczona druga częsc Protossów i Zergów,ha!</p><p></p><p>EDIT: No i dziekuje za informacje o błedzie,postaram sie go unikać :)</p>
Obrazek użytkownika XanderTrago
XanderTrago 4. Lipiec 2014 - 13:24
Popieram poprzedników MAŁO i jeżeli ma być to seria to po co offtop jak później można do tego nawiązać.
Piasek 4. Lipiec 2014 - 19:39
<p>Czekam na więcej!!</p>
Obrazek użytkownika Volpin
Volpin 4. Lipiec 2014 - 20:01
<p>Kapu ma dodać reszte do tego bo wyszło jednak za mało. Zaczekajcie to dostaniecie drugą część.</p><p>ZA CO MU DZIEKUJE.</p>
Obrazek użytkownika Kapu
Kapu 4. Lipiec 2014 - 20:09
<p>Od obrazka ciąg dalszy :) Lajki dla kolegi Volpina za kawał dobrej roboty! :)</p>
Obrazek użytkownika XanderTrago
XanderTrago 4. Lipiec 2014 - 21:29
Całe o wiele lepiej się czyta, no i nie ma wrażenia że się czegoś nie skończyło. Ogólnie KEEP IT UP!
Garnithron 4. Lipiec 2014 - 21:34
"A kto to jest?..."

Eeee... Orkowie?
Obrazek użytkownika XanderTrago
XanderTrago 4. Lipiec 2014 - 23:09
Kibel 3 spotted?
Obrazek użytkownika Volpin
Volpin 5. Lipiec 2014 - 1:32
<p>Świat Kibla spotted?</p>
Obrazek użytkownika XanderTrago
XanderTrago 5. Lipiec 2014 - 10:06
Ahhh....... no tak, dobra uwaga :P