IEM Katowice 2017 - Terranie

IEM Katowice 2017 - Terranie

IEM Katowice tuż za rogiem! Redakcja Blizzone.pl przygotowuje obszerną relację z całego wydarzenia. W trakcie eventu śledźcie nasze kanały social mediowe! Zarówno nasz facebook jak i twitter będą w weekend 3-5 marca serwować Wam najświeższe informacje wprost z katowickiego Spodka. Zanim jednak nadejdzie czas na e-sportową ucztę, przygotowaliśmy kilka tekstów, które przybliżą Wam cząstkę tego, co czeka nas w przyszły weekend.

Jak co roku na katowickim IEMie czekają nas wielkie StarCraftowe emocje! W zeszłym roku w wielkim finale koreańczyk Polt po fascynującym pojedynku zwyciężył z reprezentantem Norwegii - Snute. W tym sezonie turniej również jest przesycony czempionami z całego świata. W naszej przedIEMowej serii przybliżymy wam sylwetki najciekawszych, naszym zdaniem, zawodników. Dziś zaczniemy od najgroźniejszych terran, którzy pojawią się w Katowicach.INnoVation

Pomimo niedawnej wpadki w GSL Code S i niespodziewanej porażki w starciu z soO, INnoVation pozostaje jednym z najlepiej dysponowanych obecnie zawodników na świecie. W ciągu ostatniego półrocza udało mu się m. in. zwyciężyć w IEM Gyeonggi i poprowadzić reprezentację Korei do zwycięstwa w Nation Wars 4. Wszystkie te sukcesy i ani jednego uśmiechu. Terranin znany jest z powściągliwej mimiki twarzy i oszczędnych gestów, którym zawdzięcza pseudonim "The Machine". Dzięki tym cechom gracz ten zachowuje zimną krew w sytuacjach zdawałoby się bez wyjścia (kluczowy moment: 5: 47).

Jego styl gry cechuje stonowana agresja. INnoVation ma bardzo wysoką świadomość ograniczeń swoich jednostek, zawsze starając się wywierać jak największą presję, samemu odnosząc minimalne straty.


ByuN

Kilka tygodni temu pisałem o zaskoczeniu, jakim było odpadnięcie z Code S już na poziomie Ro 32 takiego zawodnika jak ByuN. Porażka ta zapoczątkowała serię niefortunnych dla terranina meczy, które stawiają pod dużym znakiem zapytania jego obecną dyspozycję. Dlaczego więc gracz o tak niepewnej pozycji znalazł się w gronie zawodników, których chcemy wam zaprezentować? Odpowiedź jest krótka: micro. W trakcie ostatnich finałów WCS na Blizzconie to właśnie ten aspekt rozgrywki uczynił z ByuN'a rywala nie do pokonania. Preferencje do obierania danych strategii przez graczy są uwarunkowane aktualnym patchem, na jakim toczą się rozgrywki, ale micro to potężne narzędzie, które nigdy nie wychodzi z mety.

Którego ByuN'a zobaczymy w Katowicach? Myślę, że jeśli jest w stanie podejść do tego turnieju z pustą głową, nie przejmując się niepowodzeniami ostatnich tygodni to może zajść bardzo daleko.


TY

Zwycięzca WESG 2016, ćwierćfinalista Code S. Najlepszy spośród wymienionych w tym artykule graczy, jeśli chodzi o operowanie małymi zespołami jednostek w celu tworzenia presji na całej powierzchni mapy. Duży spokój z jakim podchodzi do swoich meczy powoduje, że bardzo rzadko popełnia własne błędy, jednocześnie bezlitośnie wykorzystując najmniejsze potknięcia rywala. Pozornie przegrane starcie potrafi odwrócić na własną korzyść w przeciągu zaledwie kilkunastu sekund przy pomocy harmonijnego przemieszczania jednostek po mapie (kluczowy moment 34:04).


Ryung

Podobno najbrzydszy gracz w GSL-u, choć przy Zeście to każdy źle wygląda. Ryung przez lata przemykał się niejako w tle. Większy ślad zostawiał może w ligach drużynowych niż w tych indywidualnych, jednak udawało mu się utrzymać jako taki poziom przez lata. Znany jako doskonały snajper w TvT (co udowodnił eliminując ostatnio Maru z GSL-a) jest również w stanie postawić się graczom innych ras, często korzystając z bardziej eksperymentalnych strategii. Do Katowic wjeżdża w dobrej formie, która może go ponieść naprawdę daleko w drabince, a nawet jeśli mu się to nie uda pokaże nam trochę inne podejście do "zastygłych" matchupów (kluczowy moment: 42:35).


uThermal

Nawrócona owieczka - na początku grał Protosem, jednak zmienił swoją drogę życiową i teraz, po partu latach, jest prawdopodobnie najlepszym Terrańskim graczem jakiego może wystawić Europa. Jego najlepszym wynikiem w karierze jest wygrana w IEM Season XI - Shanghai, gdzie rozgromił Neeba w finale 4:2. Dobrze zaprezentował się również w ostatniej edycji Nation Wars: to głównie jego dobrej postawie Holendrzy zameldowali się w ćwierćfinałach tej imprezy. Od tamtego czasu słyszymy o nim trochę mniej, mimo iż streamuje on dość często. Może odpoczywał od intensywnych treningów ale być może zbroił się na ten właśnie turniej. Zobaczymy jak daleko Latający Holender dopłynie w Katowicach.


aLive

aLive, kolejny koreański terran który zawsze kręcił się w górnych sferach Starcraftowych bez schwytania jakiegoś większego trofeum. Jego największym osiągnięciem było wygranie czwartego sezonu IGN ProLeague na początku 2012 roku. Podczas HotS-a prawie zupełnie znikną ze sceny jednak wraz z najnowszym dodatkiem wrócił udowodnić nam że jeszcze potrafi ugrać. I popiera to dobrymi wynikami w mniejszych turniejach online. Czy uda mu się wrócić do odnoszenia zwycięstw przed dużymi tłumami? Przekonamy się o tym już w najbliższy weekend.


HeRoMaRinE

HeRoMaRinE jest chyba czarnym koniem z pośród terran. Nikt nie spodziewa się po nim jakichś niesamowitych wyczynów, ale jest on do nich zdolny. Twardy zawodnik w ESL Meisterschaft, top 4 w zeszłym roku w Montrealu, specyficzna pozycja siedzenia przy grze - jest on zdolny do wszystkiego. Zakończenie (przynajmniej tymczasowe) edukacji dało mu więcej czasu na treningi ( i stremowanie) co przekłada się na coraz wyższy poziom gry. Ten gracz ma wielki potencjał i w swoim czasie go pokaże, czy to będzie w Katowicach czy gdzieś indziej tego nie wie nikt (kluczowy moment: 23:30).


Tak prezentuje się nasze zestawienie najciekawszych terran, których będziemy mogli oglądać w akcji podczas IEM Katowice. Czy pośród nich znajduje się zwycięzca całego turnieju? Jacy inni zawodnicy tej rasy zwracają na siebie waszą uwagę?

To nie wszystko co dla Was przygotowaliśmy. W kolejnych dniach zaprezentujemy wam wybór najbardziej groźnych przedstawicieli pozostałych ras. Już jutro zapraszamy na nasz ranking protosów. Zest, Stats a może MaNa? Wejdźcie na Blizzone.pl w środowe popołudnie aby dowiedzieć się kogo widzimy w roli faworyta, oraz na jakich zawodników warto zwrócić uwagę. Z wyprzedzeniem zapraszamy również do obserwowania naszego konta na twitterze. W trakcie IEMowego weekendu znajdziecie tam bardzo obszerną relację live z wszystkiego co zobaczymy, poczujemy i będziemy przeżywać w Spodku i hali Expo. Specjalnie dla Was wszystkie wydarzenia komentować będą redaktorzy serwisu Blizzone.pl. Dla wszystkich tych, którzy z różnych powodów nie mogą się pojawić w Katowicach postaramy się jak najpełniej przekazać klimat tego wydarzenia. Followujcie, komentujcie, podajcie znajomym. IEM jest tylko raz w roku i trzeba jak najlepiej wykorzystać ten festiwal gier komputerowych i esportu.