KeSPA CUP 2016 - połowa grup już za nami

KeSPA CUP 2016 - połowa grup już za nami

Ah, KeSPA CUP. Turniej, który miał pokazać światu, że foreginerzy muszą być chronieni przed zniszczeniem ze strony koreańskich graczy. Czy im to wyszło? Czy musimy przemyśleć stare powiedzenie Korea<EU<NA<All?


Grupa A

Grupa śmierci. Zest (P), ByuN (T) i Rouge (Z). No i Neeb (P), który jeszcze parę miesięcy temu uważał, że jest średnim graczem. Recepta na ugruntowanie wyższości koreańskich graczy? Nie do końca. Neeb wyszedł z grupy jako pierwszy, nie tracąc przy tym ani jednej mapy! Pokonał Zest-a i Rouge 2-0 i udowodnił, że Korea nie ma już monopolu w SC2. Ten wynik trochę przyćmił słaby wynik ByuN-a, ale można to przypisać powrocie do formy Zest-a, który był drugim graczem który wydostał się z grupy śmierci.


Grupa B

Ta grupa na papierze wyglądała na znacznie bardziej wyrównaną TY (T), Pet (Z), TRUE (Z), herO (P). Czystko koreańska grupa (prawie – TRUE grał jako reprezentant Ameryki Południowej). Wyjście TY na pierwszym miejscu nie było zaskoczeniem, ale Pet znów wykazał się grą znacząco powyżej oczekiwań i wyszedł z grupy na drugim miejscu. Czy obserwujemy drogę koreańskiego zerga na szczyt? W końcu pokonał on Dark-a 2-0 w kwalifikacjach do tego turnieju.


Grupa C

29 i 30 września to czas grup z europejskimi graczami. Najpierw rozgrywana jest grupa C w której gra Stats (P), Solar (Z), MarineLorD (T) i Trap (P). Faworytem jest tutaj Solar, zwycięzca sezonu 2 SSL. Jednak kto wie jak poradzi sobie MarineLorD, biorąc pod uwagę to co osiągną Neeb. A serwer europejski uznawany jest za lepszy od amerykańskiego. Możemy zobaczyć kolejnego nie-Koreańczyka w play-offach. Szczególnie, że ma dodatkową motywację – dość znany francuski aktor filmów dla dorosłych, który również streamuje na twitchu obiecał zapoznać MarineLorD-a z... dość dobrze wyglądającą znajomą aktora. Najpierw „wspieranie” społeczności przez TB, a teraz to... gdzie zmierza społeczność StarCrafta?


Grupa D

Najciekawsza grupa została pozostawiona na koniec. Tutaj grają ze sobą Maru (T), Patience (P), Classic (P) i oczywiście Nerchio (Z). Podobno Solarowi udało się zidentyfikować barcode, pod którym gra polski zerg po tym, że gdy przegrywa nie pisze on GG. Czy taka informacja pomoże w walce z Arturem? Nerchio w czasie ostatniego SHOUTcraft kings, pokonał Maru i Byun-a bez większych problemów a jego styl gry przeciwko protosom sprawdza się bardzo dobrze przeciwko koreańskim graczom, którzy nie są aż tak dobrze oswojeni z lurkerami jak europejscy gracze. W takiej sytuacji pozostaje tylko jedno pytanie: kto wyjdzie z grupy na drugim miejscu?

Gry nie na twitchu

Warto zwrócić uwagę na to gdzie można obejrzeć te gry: są one dostępne na livestreamie na kanale eSportsTV na YouTube. Każda z grup zaczyna się o godzinie 11:00 czasu polskiego, grupę C możecie zobaczyć TUTAJ (wraz z odliczaniem do początku rozgrywek).