Łatka 4.1: War Chest i naprawa bugów

Łatka 4.1: War Chest i naprawa bugów

Na serwery europejskie i amerykańskie trafiła właśnie nowa aktualizacja do Starcrafta 2, oznaczona numerem 4.1. Tak jak w przypadku poprzednich łatek, wydanych przed przejściem gry na model free2play, nowa wersja Starcrafta 2 skupia się głównie na naprawie błędów wynikających z ostatnio poczynionych w grze zmian. Jednak to nie jest wszystko, co nowy patch ma oferować.

War Chest


Bez wątpienia ze zmian najbardziej ucieszą się miłośnicy skinów, gdyż kilka dni po wydaniu patcha, tj. 8 grudnia o godzinie 19.00 dodany zostanie nowy War Chest, inspirowany nadchodzącymi wielkimi krokami finałami Intel Extreme Masters w Katowicach. Według opublikowanego na oficjalnej stronie Blizzarda wpisu, ma on zawierać ponad 80 nowych przedmiotów kosmetycznych, od skórek i portretów aż po zupełną nowość - skórki interfejsu. Z pomniejszych bonusów znajdziemy booster podwajający ilość zdobywanego doświadczenia w trybie współpracy na 30 dni.

Drugi War Chest zawiera również drobne akcenty dla miłośników pozostałych gier Blizzarda. Nabywcy skrzynki z łupami poza bonusami do Starcrafta 2, otrzymają dodatkowo klasyczny pakiet kart do Hearthstone'a, rzadką skrzynkę do Heroes of the Storm oraz Próbnik Tal’darimów jako zwierzaka do Diablo III. Warto wspomnieć również o fakcie, że w przypadku posiadania darmowej wersji Starcrafta 2 zakup War Chesta na stałe znosi początkowe ograniczenia rankingu 1v1, przez co gra nie będzie wymagała już dziesięciu zwycięstw danego dnia.

Zmiany w Trybie Współpracy


Niewielkim zmianom uległy dwie jednostki z trybu współpracy: Infested Siege Tanks od Stukov’a oraz Widow Mines dla pary Mira/Matt. Zainfekowane czołgi mają po zniszczeniu “gubić” amunicję, która zamienia się w wybuchających zainfekowanych piechurów. Z kolei miny od pechowego duetu najemniczki oraz admirała będą działały z mniejszym opóźnieniem po wybraniu Significant Other Buff. Poczyniono również kilka drobnych korekt dotyczących wskaźnika czasu na mapie Part and Parcel w Trybie Współpracy. Od teraz licznik czasu misji jest zmienny i uwarunkowany poprzez działania graczy.

Pozostałe zmiany dotyczą zgłaszanych przez społeczność błędów w kampaniach, interfejsie, edytorze map oraz dowódcach trybu współpracy. Po szczegóły zmian odsyłamy do oryginalnego newsa. Sama łatka jest już dostępna na wszystkich serwerach i powinna instalować się automatycznie po uruchomieniu aplikacji Battle.Net.