Legacy Of The Blizzone - zaczynamy już w najbliższą sobotę

Legacy Of The Blizzone - zaczynamy już w najbliższą sobotę

Już w najbliższą sobotę rozpoczniemy rozgrywki w drugiej już odsłonie organizowanego przez nasz portal turnieju. W związku z tym nastał już czas na podzielenie się z wami szczegółowymi informacjami dotyczącymi turnieju.


Zacznijmy od spraw formalnych, poniżej prezentujemy pełny regulamin jaki będzie obowiązywać w trakcie trwania rozgrywek.REGULAMIN LEGACY OF THE BLIZZONE

1. Ogólne założenia

1.1. Turnieje z serii Legacy of the Blizzone są organizowane przez portal ‘Blizzone.pl’.

1.2. Wymagane jest posiadanie konta na portalu ‘Blizzone.pl’.

1.3. Czas trwania sezonu: 14 stycznia 2017 do 11 lutego 2017.

2. Wymagania uczestników

2.1. Konto na Battle.net z grą Starcraft 2: Legacy of the Void.

2.2. Uczestnik musi być obywatelem Polski.

3. Definicje osób pracujących nad turniejem

3.1. Administrator rozgrywek - osoba decyzyjna w sprawie całych rozgrywek - terminarzy, administratorów turniejów, przydziału casterów, dopuszczania oraz wykluczania graczy z rozgrywek.

3.2. Administrator turnieju - osoba odpowiedzialna za jeden dany turniej - prowadzenie drabinki, zarządzanie godzinowe turniejem.

3.3. Caster - osoba transmitująca rozgrywki na żywo - osoba zatwierdzona przez administratora rozgrywek, gracze mają obowiązek zaprosić castera do gry, jeśli ten wyrazi taką chęć.

4. Zasady rozgrywek

4.1. Rozgrywki odbywają się cyklicznie, w każdą sobotę o godz. 16:00, do dnia 11.02.2017 włącznie.

4.2. W sezonie odbędzie się łącznie 5 turniejów. Cztery pierwsze określone mianem eliminacji, oraz turniej piąty – wielki finał.

4.3. Zwycięzca każdego turnieju eliminacyjnego zapewnia sobie miejsce w wielkim finale, oraz otrzymuje zakaz brania udziału w kolejnych turniejach eliminacyjnych.

4.4. Za każdy turniej eliminacyjny gracze uzyskują punkty rankingowe, w zależności od zajętego miejsca:

  • 2 miejsce - 8pkt.
  • 3 - 4 miejsce - 5pkt.
  • 5 - 8 miejsce - 3pkt.
  • kolejne miejsca - 1pkt

4.5. Termin wielkiego finału to 11.02.2017r. Organizator zastrzega sobie prawo do przeniesienia turnieju, aby dopasować termin do graczy zakwalifikowanych.

4.6. Format turnieju eliminacyjnego to drabinka pucharowa pojedynczej eliminacji (single-elimination). Wszystkie mecze poniżej ćwierćfinałów (Ro16 i niżej) rozgrywane są w formacie bo1. Ćwierćfinał i wyżej (Ro8, Ro4,) w fomracie bo3, finał Bo5.

4.7. Format wielkiego finału (5 turniej) to drabinka pucharowa podwójnej eliminacji (double-elimination). Wszystkie mecze wielkiego finału rozegrane zostaną w formacie

bo3 z wyjątkiem finału drabinki zwycięzców (winners-bracket), który zostanie rozegrany w formacie bo5

4.8. Do wielkiego finału kwalifikuje się 4 zwycięzców turniejów eliminacyjnych, oraz 4 osoby z największą łączną liczbą punktów po zakończeniu czwartego turnieju eliminacyjnego.

4.9. Gracze gromadzą się na społeczności 'Blizzone' w Starcraft II. Obecność na czacie tejże grupy jest obowiązkowa! Nieobecność może poskutkować usunięciem z turnieju.

4.10 W przypadku, gdy gracze z 4 oraz 5 miejsca w kwalifikacjach posiadają taką samą liczbę punktów po ostatnich kwalifikacjach, to zobowiązani są do porozumienia z administracją aby ustalić dzień oraz godzinę rozegrania meczu Bo3 o ostatnie miejsce w finale ( docelowo dnia następnego).

4.11 Finalista pochodzący z głównego bracketu ma 1 grę przewagi nad finalistą pochodzącym z losers bracketu, więc początkowy wynik wynosi 1:0.

5. Zasady turnieju

5.1. Gramy na mapach ladderowych (aktualnych).

5.2. Każda runda ma zadeklarowaną mapę pierwszą. Ewentualne kolejne wybiera przegrany. Pierwszą mapę deklaruje Administrator turnieju.

5.3. W grze mogą przebywać jedynie gracze, oficjalni casterzy oraz Administratorzy turnieju i rozgrywek. Nie zezwala się na obecność innych osób w grze.

5.4. Gracze zobowiązani są dokonać potwierdzenia obecności (check-in) na 15 minut przed startem turnieju. Niepotwierdzenie obecności skutkuje nie uwzględnieniem gracza w drabince.

5.5. Wniosek o walkower może złożyć gracz Administratorowi turnieju, jeśli jego przeciwnik nie stawił się na daną godzinę - dopuszcza się 10 minut opóźnienia. Jeśli po upływie tego czasu pojawi się gracz, mecz może zostać rozegrany tylko wtedy, gdy zgodzi się na to gracz oczekujący oraz Administrator turnieju.

5.6. Zakazane są wszelkie pomoce w grze niezgodne z regulaminem Battle.net.

5.7. Wynik meczu zgłasza wygrany, należy go przesłać Administratorowi turnieju prywatną wiadomością w grze Starcraft, w której zawrze się nazwę postaci swoją oraz przeciwnika oraz wynik (np: GraczPierwszy 2:3 GraczDrugi).

6. Inne

6.1. Jeżeli zajdzie taka potrzeba, administracja Blizzone.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian do powyższego regulaminu.Już możecie się zapisywać do turnieju wchodząc na tą stronę, a administrować całe wydarzenie będą WokeR, BoToR. Rozgrywki komentować będą dla Was ItzNaix i ForAiur.

Na sam koniec zostawiliśmy najprzyjemniejszą część, czyli nagrody. Pewnie zdarzyliście zauważyć, że nasz baner zawiera logo pewnej znanej firmy. Chodzi oczywiście o firmę ROCCAT, obecna na rynku już prawie 10 lat, wyrobiła sobie markę solidnego producenta wysokiej jakości peryferii dla wymagających graczy. Warto wspomnieć, że premierowym produktem firmy była mysz Kone, która po dziś dzień wykorzystywana jest przez profesjonalnych graczy na całym świecie.

Przechodząc do sedna, zwycięzca całego turnieju otrzyma od nas, profesjonalną klawiaturę ROCCAT SUORA, a do tego dorzucamy trzydniowy karnet na drugi tydzień Intel Extreme Masters. Na głównej stronie producenta znajdziecie dokładny opis klawiatury.

Zdobywca drugiego miejsca otrzyma jednodniowy bilet na Intel Extreme Masters.

Oczywiście to nie wszystko co zaplanowaliśmy dla naszych czempionów, lecz więcej informacji będziemy mogli udostępnić w późniejszym terminie.

Mamy nadzieje, że stawicie się licznie na pierwszym turnieju kwalifikacyjnym, dzięki czemu będziemy mogli wspólnie tworzyć wiele pozytywnych wspomnień z tego wydarzenia.

Do zobaczenia już niebawem.

Komentarze

Obrazek użytkownika Kashim
Kashim 15. Styczeń 2017 - 19:25
gdzie można zobaczyć ranking punktów po turnieju?
Obrazek użytkownika Mara
Mara 16. Styczeń 2017 - 0:26
Co wtorek będziemy publikować zaktualizowany ranking na naszej stronie :)