Nation Wars IV- startuje jeszcze w tym roku

Nation Wars IV- startuje jeszcze w tym roku

Wydawałoby się, że końcówka tego roku będzie spokojna, tymczasem po IEM Gyeonggi i finałach WCA 2016, tuż przed świętami rozpoczniemy wzmagania w kolejnym turnieju. Tym razem będą to drużynowe wzmagania w Nation Wars.


Nation Wars, czyli turniej, w którym gracze wybrani przez społeczność reprezentują swój kraj w walce o tytuł oraz nagrodę pieniężną. Tym razem w puli znalazło się 30 000 USD, czyli dwa razy więcej niż w edycji wcześniejszej. Podobnie jak poprzednio, wydarzenie organizowane jest przez O`Gaming.tv przy współpracy z Blizzard Entertainment.

Oczywiście w turnieju mogą wziąć udział zawodnicy z całego świata. Wymogiem dla zawodników jest osiągnięcie rangi arcymistrzowskiej w rozgrywkach rankingowych. Dodatkowo reprezentacja musi składać się minimum z trzech zawodników. Co najważniejsze do zawodów można się zapisywać od dnia dzisiejszego (tj. 8 grudnia) do 12 grudnia poprzez stronę organizatora.

Z kolei od 13 do 19 grudnia społeczność będzie wybierać najlepszych spośród wszystkich zawodników chcących wziąć udział w zawodach, wyłaniając tym samym ostateczny skład reprezentacji danego kraju. Pierwsze rozgrywki – kwalifikacje – zostaną rozegrane 21 grudnia. Finał całego turnieju zostanie rozegrany 21 stycznia przyszłego roku, w paryskim studiu organizatora, a wezmą w nim udział najlepsze cztery drużyny świata.

W poprzedniej edycji nasza reprezentacja w składzie: Grzegorz Mana Komincz, Artur Nerchio Bloch, Mikołaj Elazer Ogonowski i Łukasz Tefel Czarnecki odpadła w półfinale, przegrywając z reprezentacją Korei Południowej.

Organizatorzy zadbali również o doborowy skład komentatorów swojego turnieju. W naszym ojczystym języku wszystkie mecze polskiej reprezentacji pokaże Emil EmStarcraft Wieczorek.

Trzymamy kciuki za polską reprezentację.