NationWars IV - już po pierwszej grupie

NationWars IV - już po pierwszej grupie

Legendarny turniej NationWars powraca już w swojej IV edycji. Przed samymi świętami rozegrano mecze kwalifikacyjne i pierwszą grupę.

Reprezentacje

W publicznym głosowaniu zostali wyłonieni reprezentanci 32 krajów, po 3 graczy z każdego (+ zawodnik rezerwowy). Nasz kraj reprezentują Elazer (Z), Nerchio (Z), MaNa (P) oraz jako zawodnik rezerwowy Guru (Z).

Kwalifikacje

Rozegrane zostało 16 pojedynczych meczy, drużyny grały ze sobą w formacie all-kill Bo7 (z możliwością przywrócenia do życia jednego zawodnika). Polska natrafiła na Bułgarię jako swojego przeciwnika - MaNa dokonał all-kill'a zapewniając nam miejsce w fazie grupowej. Co ciekawe, chorwacki gracz Ptak (Z) pokonał zarówno Byuna (T) i Zesta (P), jednak z powodu nie pojawienia się ich trzeciego gracza byli zmuszeni oddać serię na rzecz Korei.

Grupa USA

Tak, nie pomyliłem się, grupy w tym turnieju są nazywane od jednego z krajów, który tam gra. Mamy więc grupę Korea, Niemcy, Polska, USA. Ta ostatnia była jednyną grupą rozegraną przed świętami - grupy rozgrywane są w standardowym w dzisiejszych czasach formacie GSL, są jednak rozłożone na dwa dni. Z grupy USA wydostały się Norwegia (pierwsze miejsce)i USA (z loosers bracket). Ta grupa była zdominowana przez najlepszych graczy z danej drużyny co jest często efektem ubocznym formatu all-kill.


Następne grupy

Kolejność rozgrywania następnych meczy wygląda następująco:

  • 2-3 stycznia grupa Niemcy (Niemcy, Finlandia, Tajwan, Holandia),
  • 4-5 stycznia grupa Korea Południowa (Korea, Brazylia, Kanada, Szwecja),
  • 6-7 stycznia grupa Polska (Polska, Włochy, Francja, Meksyk),
  • 8 stycznia odbędą się wszystkie mecze ćwierćfinałowe,
  • 21 stycznia w studiu O'Gaming, w Paryżu zostaną rozegrane półfinały i finały,

Gdzie oglądać?

Gry można oglądać na oficjalnym angielskojęzycznym streamie TUTAJ, lub po polsku u Emila TUTAJ.