Niebieska niedziela - jakieś niespodzianki?

Niebieska niedziela - jakieś niespodzianki?

Zaczynamy weekend, za oknem pierwsze oznaki wiosny, idealny czas na opuszczenie swoich domowych pieleszy na spacer w ulubione miejsca. Czy aby na pewno?

Jeśli właśnie taki mieliście plan na najbliższe wolne dni, radzę wam szybko je zweryfikować, gdyż najbliższa niedziela obfitować będzie w atrakcje, jakich nie może przegapić prawdziwy fan StarCrafta. Co takiego będzie się dziać, zapytacie?

I <3 StarCraft

Tak się nazywa się impreza, jaka została zorganizowana, aby uczcić 19 rok obecności na rynku gry StarCraft. W trakcie całego wydarzenia będziemy mogli zobaczyć najlepszych graczy koreańskiej sceny StarCrafta: BroodWara oraz StarCrafta 2. Przedstawiciele BroodWara rozegrają pokazowy mini turniej The Legend, zaś najlepszą obecnie parę Starcrafta 2 zobaczymy w finałach pierwszego sezonu GLS Code S. Co ciekawe, na imprezie pojawi się Mike Morhaime, CEO Blizzarda, aby świętować razem z zebranymi w studiu gośćmi, a kto wie, może w ten szczególny dzień będzie miał coś społeczności do zakomunikowania?

The Legend

Jak wcześniej pisaliśmy, będzie to turniej zorganizowany dla fanów starego już, ale dalej bardzo popularnego Starcrafta: BroodWara. Co prawda jest to turniej pokazowy, lecz gracze będą walczyć o niemałe pieniądze. W puli nagród znajduje się bowiem ponad 17 tys. dolarów, a zwycięzca całego turnieju wzbogaci się o ponad 8 tys. dolarów. Do tego turnieju zostało zaproszonych czterech graczy, którzy już zdołali zapracować sobie na miana legend świata StarCrafta, a będą to Lee Jae Dong Jaedong, Song Byung Goo Stork, Lee Young Ho Flash, Kim Taek Yong Bisu. Prawdziwi gladiatorzy, których ilość zdobytych trofeów czy wygranych turniejów mogłaby zawstydzić nawet Usaina Bolta. Prawdziwa gratka dla fanów to móc zobaczyć ponownie najlepszych, jak stają w szranki. Dla mnie osobiście będzie to przypomnienie sobie starych dobrych czasów, kiedy to scena rozdarta była między fanami Jaedonga i Flasha. Wtedy żaden finał nie mógł się odbyć bez ich udziału. Bardzo bym sobie życzył, aby i tym razem w finale spotkali się ci dwaj zawodnicy.

Rozgrywki zobaczymy na oficjalnych kanałach organizatora na AfreecaTV i Twitchu, planowany start o 7 rano czasu polskiego.

GLS Code S

Finał pierwszego sezonu GLS zostanie rozegrany bezpośrednio po turnieju The Legend. Jak już wszystkim wiadomo, w ostatnim meczu tego sezonu spotkają się Eo Yoon Su soO i Kim Dae Yeob Stats. Po emocjonujących półfinałach przewidujemy, że w najbliższą niedziele emocje sięgną zenitu. Dla soO będzie to czwarty finał GSL w jakim weźmie udział, lecz do tej pory nie miał na tyle szczęścia, aby jakikolwiek finał wygrać. Ostatnim większym sukcesem,, jakim może się pochwalić grający zergami zawodnik, to zwycięstwo w KeSPA CUP sezonu 2 w 2015 roku, a więc dość dawno temu. Dla Statsa z kolei będzie to debiut w finale tego turnieju, do tej pory częściej mogliśmy obserwować go w trakcie rozgrywek StarLeague niż GSL. Ostatni większy sukces Statsa to zwycięstwo w WCS Korea Cross Final sezonu 1 zeszłego roku, a do tego trzeba pamiętać, iż zajął drugie miejsce w rozgrywanym pod koniec zeszłego roku IEM w Gyeongii, a zupełnie niedawno widzieliśmy jak walczy w finale IEM w Katowicach. Widać więc, iż Stats jest w naprawdę doskonalej formie, a prywatnie uważam, że to właśnie on będzie zwycięzcą obecnego sezonu GSL Code S.

Finał będziemy mogli oglądać na AfreecaTV i Twitchu, planowany start o 11 rano czasu polskiego.

Niespodzianka na koniec

Część z was, jeśli nie wszyscy, słyszeli pewnie o pewnej niespodziance, jaką Niebiescy mogą uraczyć naszą scenę. Otóż użytkownicy Reedita donosili o tym, że podczas niedzielnej imprezy zostanie ogłoszona informacja o premierze remasterowanej pierwszej części StarCrafta. Nasz poczciwy dziadek zostanie poddany liftingowi i będziemy mogli cieszyć się teksturami w jakości HD. Do oficjalnego potwierdzenia zmuszeni jesteśmy traktować te doniesienia jako plotkę, lecz obecność Mika Morhaima na miejscu rozgrywek w BroodWara, niezwiązanych z żadnym innym aktualnie toczącym się turniejem, mogą stanowić poszlaki uprawdopodobniające krążące pogłoski. Pytanie czy to na pewno remaster pierwszej części StarCrafta jest wiadomością, którą CEO Blizzarda chce nam przedstawić, może chodzi o coś zupełnie innego? Pewności nabierzemy dopiero podczas oficjalnych obchodów, całe szczęście do niedzieli już mało czasu zostało.

Komentarze

Obrazek użytkownika SpaceWing
SpaceWing 24. Marzec 2017 - 23:20
Mega, tylko czekam az Flash zmiecie wszystkich rywali ^.^