Ostatni mecz Proligi przed nami

Ostatni mecz Proligi przed nami

Weekend zaczynamy od wielkich emocji związanych z finałem Pro-ligi, w której zmierzą się najlepsze dwie drużyny koreańskiej sceny.

Od początku roku wszystkie drużyny koreańskiej federacji walczyły o możliwość wzięcia udziału w wielkim finale Proligi, gdzie do zdobycia, prócz tytułów, jest również nagroda pieniężna w wysokości ponad 45 000 USD. W tym sezonie godne tego finału okazały się drużyny Jin Air Green Wings i KT Rolster.

Poniżej prezentujemy zawodników, którzy już jutro będą walczyć o zwycięstwo swojej drużyny w tych prestiżowych zawodach.


Zawodnicy

Mapa

Cure

Trust

Frost

Maru

TY

King Sejong Station

Trap

Zest

New Gettysburg

sOs

Jjakji

Frozen Temple

Creator

Stats

Dusk Towers

Rogue

Leenock

Overgrowth

Pierwszą rzeczą rzucającą się w oczy jest to, że przedstawiciele rasy Protosów, będą mieli znaczną reprezentację w tym spotkaniu.

Oczywiście każdy z Was ma swój ulubiony mech-up, ale ja najbardziej wyczekuję spotkań Maru - TY oraz Trap - Zest.

W pierwszym TY będzie mieć okazję zrewanżować się Maru za przegraną w rundzie 3 Proligi. Za to Maru, zawodnik z większym dorobkiem, na pewno będzie się starać dopisać do swojego konta kolejne trofeum, tym razem wywalczone w zespołowej grze.

Drugi mecz, według mnie, będzie próbą dla Zesta w poprawieniu swojego, czego by nie mówić, lekko nadszarpniętego wizerunku. Gracz, który w poprzednim sezonie GSL dosłownie zajadał swoich rywali, w tym nie przeszedł nawet do rundy Ro8. Zadanie to będzie o tyle prostsze, że jego przeciwnik, Trap, nie znajduje się w czołówce zawodników sceny koreańskiej. Dość powiedzieć, że ostatnie większe osiągnięcie Trapa to zajęcie drugiego miejsca na finałach IEM sezonu IX. W finale przegrał właśnie z Zestem. Czy zawodnik Jin Air wykorzysta niewątpliwą okazję, jaką jest spadek formy rywala i tym razem odniesie sukces?

Tego dowiemy się już niebawem, a Was serdecznie zapraszam na śledzenie zmagań ostatniego dnia najdłuższego cyklu rozgrywek profesjonalnej ligi StarCrafta.