Polak zagra na finałach WCA 2016.

Polak zagra na finałach WCA 2016.

W miniony weekend odbyły się europejskie eliminacje do głównego turnieju World Cyber Arena 2016. Który z polskich graczy wywalczył sobie wyjazd na finał imprezy?

Zacznijmy od tego, że w eliminacjach wystąpiło aż trzech Polaków, a wśród nich:
Piotr Soul Walukiewicz,

Mikołaj Elazer Ogonowski,

Artur Nerchio Bloch.

Z pierwszego miejsca w swojej grupie do kolejnego etapu przeszedł Elazer, wygrywając swoje mecze z Beastyqt oraz HateMe. Nerchio mający zdecydowanie trudniejszą przeprawę, również zakwalifikował się do kolejnego etapu, przegrywając jedynie mecz z PtitDrogo, zajmując drugie miejsce w grupie. Niestety trzeci z Polaków, Soul, nie zdołał wywalczyć sobie miejsca w fazie pucharowej. Przegrywając dwa mecze, zajął ostatnie miejsce w grupie i na tym etapie skończyła się jego przygoda z WCA.

Z powodu rozstawienia zawodników kwalifikujących się do Playoff, już w pierwszym meczu tego etapu naprzeciw siebie stanęli Elazer i Nerchio, co na pewno polskich kibiców zasmuciło. Ten pojedynek gładko wygrał zawodnik EURONICS Gaming, którego następnym przeciwnikiem okazał się ShoWTimE. Jego również zergowski gracz pokonał bez większych problemów, nie licząc małej wpadki na trzeciej mapie. W ten sposób polski zawodnik dotarł do finałów, a tam czekał już na niego PtitDrogo. Kibice liczyli, że tym razem Polak zrewanżuje się Francuzowi za przegraną z fazy grupowej, lecz niestety po zaciętych bojach toczonych na siedmiu mapach, po raz kolejny Nerchio musiał zadowolić się drugim miejscem. Dla osłody porażki zawodnik otrzymał oczywiście miejsce na głównej imprezie oraz nagrodę pieniężną w wysokości ponad 4500 USD. Zwycięzcy gratulujemy, a dla tych którzy nie mogli tego dnia obserwować jak Polacy dzielnie walczyli mam dobrą nowinę, gdyż mieliśmy również swojego reprezentanta w roli komentatora tych zawodów. Emil Wieczorek, bo o nim mowa zdzierał sobie głos do późnej nocy, dlatego zachęcamy was do odwiedzenia jego kanału na Twitchu, szczególnie tych których ominęło to wydarzenie.