Polska vs Niemcy w challengerze drugiego sezonu WCS 2015

Polska vs Niemcy w challengerze drugiego sezonu WCS 2015

 

We wtorek poznaliśmy pary, które zmierzą się w najbliższy poniedziałek i wtorek 27. i 28. kwietnia w eliminacjach do drugiego sezonu Premier League 2015. Tym razem nie odbyło się losowanie graczy, ale najlepsi zawodnicy poprzedniego sezonu WCS mieli możliwość wybrać z kim zmierzą się w eliminacjach do drugiego sezonu. Jedynym, który nie musi się kwalifikować jest zwycięzca poprzedniej edycji Premier League czyli Polt.

 

 

W tym sezonie Polacy spisują się bardzo dobrze i do tego etapu zakwalifikowało się aż czterech naszych rodaków reprezentujących różne rasy. Jak się też okazało podczas dobierania przeciwników, na początku przyszłego tygodnia będziemy świadkami małego meczu Polska-Niemcy, gdyż aż trzech z nich zmierzy się z naszymi zachodnimi sąsiadami.

 

ShoWTimE vs Elazer

 

Niemiecki Protoss miał jako pierwszy sposobność wybrać polskiego zawodnika, którym okazał się grający Zergiem dla Team Extreme Supremacy Mikołaj Ogonowski czyli Elazer.

 

 

Obaj gracze spotykali się piętnastokrotnie, z czego dziesięć razy zwycięstwo odnosił Tobias "ShoWTimE" Sieber. Jednak istnieje cień nadziei, że potyczka nie będzie jednostronna - ostatnia walka obu graczy na początku marca tego roku w kwalifikacjach do FragBite Masters zakończyła się zwycięstwem Polaka 2:1. Miejmy nadzieję, że Elazer zdoła powtórzyć ten wynik i sprawi nam miłą niespodziankę.

 

ForGG vs souL

 

O ile ShoWTimE wydaje się być w zasięgu Elazera, o tyle drugi z Polaków, czyli Piotr "souL" Walukiewicz wydaje się być skazany na porażkę, jako że polski Terran został wybrany przez grającego tą samą rasą bardzo mocnego koreańskiego gracza Park Ji Soo, dobrze znanego wszystkim sympatykom StarCrafta jako ForGG.

 

 

SouL nie ma nic do stracenia i jego zwycięstwo okazałoby się naprawdę wielką sensacja, na którą jednak w głębi serca polscy fani na pewno będą liczyć.

 

TLO vs Nerchio

 

Dario "TLO" Wünsch, czyli sympatyczny niemiecki Zerg zdecydował się pójść śladem swojego rodaka i postawić wyzwanie polskiemu zawodnikowi. Tym razem jednak wybór padł na Nerchia, czyli Artura Blocha, z którym The Little One stoczył do tej pory aż 43 pojedynki, z których obronną ręką wyszedł jednak tylko 11 razy. Z tego powodu ten wybór jest co najmniej zastanawiający. Czyżby Niemiec czuł się na tyle pewnie, że ma ochotę się odegrać za te wszystkie porażki doznane do tej pory?

 

 

Co prawda obaj gracze grali ze sobą ostatnio ponad rok temu, ale pomimo braku sukcesów w ostatnim okresie w dalszym ciągu Nerchio wydaje się faworytem, co potwierdza serwis Aligulac. Wszyscy trzymamy kciuki, aby się i tym razem nie mylił i TLO niedługo pożałował swego wyboru.

 

MaNa vs HeRoMaRinE

 

Grzegorz "MaNa" Komincz jako jedyny z Polaków miał okazję wybrać sobie przeciwnika, a to dzięki bardzo dobremu wynikowi jaki osiągnął w poprzednim sezonie Premier League dochodząc do RO16. Tym większe było zdziwienie prowadzących transmisję z dobierania graczy Kalearisa oraz Apollo po tym, jak wzorem TLO polski Protoss wybrał na swojego przeciwnika gracza, z którym rywalizował już wielokrotnie, a co ciekawe ostatnim razem spotkał się z nim w... Challengerze do pierwszego sezonu Premier League 2015. Mowa o kolejnym niemieckim zawodniku, a mianowicie o Gabrielu "HeRoMaRinE" Sagacie.

 

 

Czy i tym razem MaNa pokaże swoją dominację nad swoim terrańskim przeciwnikiem? Ostatnim razem walka była bardzo zacięta i wybór tego właśnie zawodnika wydaje się pokazaniem pewności siebie i sportowego ducha Polaka. Możemy z całą pewnością założyć, że w tym meczu nie zabraknie emocji do samego końca - oby szczęśliwego dla polskiego Protosa.

 

Poprzedni mecz obu zawodników z początku tego roku możecie obejrzeć poniżej (od 3:30:00):

 

 

Oto zestaw wszystkich par europejskich eliminacji do drugiego sezonu Premier League 2015:

 

 

We wtorek zostały rozlosowane również amerykańskie pary. Warto zwrócić uwagę na powrót do rozgrywek WCS Jaedonga oraz Stardusta, którzy na pewno będą w gronie faworytów do zwycięstwa.

 

 

Znamy już wyniki z SEA oraz Chin w Challengerze. Nie obyło się bez niespodzianek: odpadnięcie takich zawodników jak XiGua czy MacSed należy właśnie tak odczytywać. Podobny los spotkał też sensację zeszłosezonowych rozgrywek - Australijczyka PiGa, który wdarł się w świetnym stylu do grona najlepszych graczy WCS. Przegrał on ze swoim rodakiem Ryanem "NXZ" Jonesem i to on będzie reprezentował krainę kangurów w drugim sezonie rozgrywek Premier League 2015.

 

 

Komentarze

Obrazek użytkownika DarkCthulhu
DarkCthulhu 22. Kwiecień 2015 - 20:36
Standard, każdy kto miał możliwość wybierać, brał słabszego zawodnika (wyjątek TLO - ale może ma plan lub ambicję :)), aby mieć większe szanse na zwycięstwo, w końcu hajs się musi zgadzać.