Przygotujcie się na 2 sezon 2017

Przygotujcie się na 2 sezon 2017

W tym sezonie do puli rankingowej StarCrafta II wprowadzamy modułowe stacje kosmiczne, bujne oazy i tajemnicze miejsca z przeróżnymi złożami surowców. Aby pomóc wam przygotować się do gry na nowych polach bitew, przygotowaliśmy szczegółowe informacje na temat nadchodzących map, z których większość wyszła spod ręki społeczności w ramach ósmej edycji konkursu Team Liquid.

Mapy te pojawią się na początku 2 sezonu 2017, czyli już wkrótce! We wtorek, 25 kwietnia, wprowadzimy blokadę sezonu. Na czas jej trwania gracze nie będą mogli awansować ani spadać w rankingu, a pula punktów premiowych przestanie rosnąć. Jednak wskaźnik rankingowy MMR nadal będzie się zmieniał i gracze będą mogli rywalizować o pozycję w swojej bieżącej dywizji. Blokada potrwa tydzień – od 25 kwietnia do 2 maja, kiedy to rozpocznie się 2 sezon 2017 i w puli pojawią się nowe mapy!

Poniżej znajdziecie informacje na temat map na nowy sezon. Jak zawsze naszym celem jest udostępnienie zróżnicowanych plansz, aby rozgrywki rankingowe były bardziej urozmaicone i fajniejsze. Mamy nadzieję, że wam się spodobają!

1 na 1

Wyniesienie na Aiur to mapa nastawiona na makrozarządzanie, która zajęła drugie miejsce w konkursie Team Liquid. Ma ona bardziej zamknięty środek i otwarte rejony po bokach. Układ baz daje grającym wiele opcji ekspansji.

Zimna krew to finałowa mapa konkursu Team Liquid w kategorii eksperymentów z surowcami. Znajduje się na niej wiele baz z większymi polami minerałów i mniejszą ilością gejzerów wespanowych, z których najbardziej wyróżnia się zabudowane miejsce pod ekspansję niedaleko bazy głównej.

Lądowisko Obrońców to mapa z konkursu Team Liquid w kategorii szybkiego szturmu. Niewielka odległość między głównymi bazami zachęca do szybkiej agresji, ale zniszczalne wieże niedaleko naturalnego miejsca pod ekspansję mogą zmienić drogę ataków.

Odyseja to zwycięska mapa w konkursie Team Liquid. Sprzyja ona zarówno agresywnej, jak i defensywnej grze. Dodatkowo na mapie znajduje się kilka baz z niezwykłą liczbą surowców, w tym wystawione na atak bazy z 3 gejzerami wespanowymi.

Sekwencer to duża mapa finałowa z konkursu Team Liquid. Jej niezwykły, geometryczny układ udostępnia wiele dróg ataku. Gracze mogą kontrolować tempo odkrywania mapy poprzez niszczenie strategicznie rozmieszczonych, zniszczalnych skał.

MAPY DRUŻYNOWE

2 na 2

Mapa Zarośnięta placówka zapewnia wybór różnych strategii otwierających. Koordynujcie działania z sojusznikiem i ostrożnie dobierzcie strategię obronną na wczesnym etapie rozgrywki. Członkowie drużyny mogą zagrodzić swoje osobne rampy lub współpracować, aby zagrodzić większe, wspólne przewężenie znajdujące się dalej. Gracze mogą atakować frontalnie lub zniszczyć skały i oskrzydlić przeciwnika. Niedaleko znajdują się miejsca pod ekspansję ze złotymi minerałami, ale ich utrzymanie jest ryzykowne.

Mapa Azyl Zdrajcy pozwala toczyć duże bitwy na środkowych obszarach planszy. Uważajcie na ataki frontalne na początku gry i zwróćcie uwagę na dwa miejsca ze zniszczalnymi skałami, które mogą otworzyć nowe drogi ataku.

3 na 3

Grając na mapie Bastion Konklawe pamiętajcie, aby dobrze wykorzystać cztery naturalne miejsca pod ekspansję oraz te na wyspie. Ponadto zniszczalne skały otwierają nowe, krótsze drogi ataku.

Na mapie Tajna baza 2E gracze mogą dość szybko zająć pobliskie miejsca pod ekspansję. Walczcie o kontrolę nad środkowym rejonem gry, aby uzyskać łatwiejszy dostęp do miejsc pod ekspansję z wysokowydajnymi polami minerałów. Koordynujcie działania z sojusznikami i przygotujcie się na wczesny szturm lub postawcie na rozbudowę i grę do późnego etapu starcia.

4 na 4

Na mapie Ostatnia pozostałość wszyscy gracze zaczynają rozgrywkę razem i mogą zająć wiele bezpiecznych miejsc pod ekspansję. Koordynujcie działania z sojusznikami lub zaatakujcie wroga wykorzystując agresywną strategię otwierającą.

Na mapie Stara posiadłość sojusznicy dzielą jedną fortecę, a pobliskie miejsca pod ekspansję są stosunkowo łatwe do przejęcia. Wykorzystajcie strażnice xel'naga, aby obserwować obszary centralne i przygotować się na większe starcia.


Liczymy, że spodobają wam się mapy na nadchodzący sezon i czekamy na wasze opinie. Do zobaczenia w rankingu!