Rak'Shir na Slayn - nowa mapa w trybie współpracy

Rak'Shir na Slayn - nowa mapa w trybie współpracy

Kolejna nowość, która ma zostać wprowadzona w aktualizacji 3.2.0 w StarCraftcie 2! Oprócz unikatowych nagród za automatyczne turnieje, zadebiutuje nowa mapa do trybu kooperacji. Tym razem postaramy się pomóc Tal'darimom przeciwstawić siłom Amona.

Oto wprowadzenie fabularne:

Ji’nara, Pierwsza Wyniesiona tal’darimów i druga w hierarchii po Alaraku, została wyzwana na rytuał Rak'Shir przez rozłamową frakcję wyznawców Amona. Jeśli ich tajemniczy pretendent zwycięży, sługi Amona będą bliskie odebrania floty śmierci Alarakowi i ponownemu oddaniu jej w szpony Mrocznego. Musisz zapewnić Ji'narze wsparcie psioniczne, którego potrzebuje, aby pokonać wysłannika Amona i położyć kres buntowi.


Brzmi znajomo? A jakże! Mieliśmy już do czynienia z rytuałem Rak'Shir w kampanii Legacy of the Void. Ot przeciąganie liny - wrzuć przeciwnika do jamy, nie będąc jednocześnie samym zabitym!

Oczywiście trzeba tu uwzględnić jakąś mechanikę w grze - w przypadku StarCrafta, im więcej jednostek znajduje się w pobliżu walczących, tym prędzej w danym kierunku przemieszczają się walczący


Ale by nie było za łatwo, przeciwnik będzie nam rzucał rozmaite przeszkody pod nogi

  • Oczywiste wsparcie samego przepychania
  • Bezpośrednie ataki na bazy graczy
  • Bazy znajdujące się na trasie rytuału
  • Hybrydy przepychające linię bez potrzeby zbliżenia się do walczących


Czas na małe porównanie mapy znanej z kampanii tą nową - w kooperacji

Kampania Kooperacja
https://bnetcmsus-a.akamaihd.net/cms/kb_media/5JK1ZCKK2DWI1458087309495.jpg


Co można powiedzieć o różnicach między obydwoma mapami? Na nowej otrzymujemy o wiele więcej przestrzeni do walki oraz (co jest oczywiste!) zupełnie inaczej rozlokowane miejsca na bazy. Sama struktura ścieżki rytuału pozostaje praktycznie nie zmieniona.

Zadaniem dodatkowym na mapie jest zabicie żywiołaków - jest to mocniejsza wersja tych znanych z kampanii. najprawdopodobniej pojawią się w izolowanym obniżeniu terenu, na południu mapy, tuż przed szczeliną do której oprzeć będą gracze.


A nim posypią się pytania: nie, nic nowego nie wiadomo na temat nowych postaci bohaterskich ;)