StarCraft 2: Curse of the Youngster

StarCraft 2: Curse of the Youngster

Legacy of the Void miał zakończyć historię, która się toczy w w StarCraftcie 2.. A jednak poznamy jej dalszy ciąg! SC2 z trylogii stanie się tetralogią! Do WoLa, HotSa oraz LotVa dołączy SC2: Curse of the Youngster - w polskim przekładzie "Klątwa Najmłodszego".

Czym będzie się nowa pozycja charakteryzowała? Prześledźmy to!


Kampania

Jak się dowiadujemy:

Po premierze Legacy of the Void usłyszeliśmy sporo głosów o zbyt mało epickim zakończeniu sagi. Dlatego postanowiliśmy coś na ten temat zaradzić!

Trójka sojuszniczych ras wypędziła z ich świata Amona, lecz nadal w ich sektorze Koprulu pozostały całkiem sporej ilości armie Hybryd. Jednakże, bez kontroli swojego boga odzyskały wolną wolę. Co teraz poczną? Czy spróbują dokończyć działa swojego byłego pana? A może zdecydują się sprzymierzyć z jego przeciwnikami?
Dołącz do najmłodszych i pokieruj ich losami - ku ich odkupieniu bądź zgubie!


Kampania ma się składać z 30 unikalnych nieliniowych misji (w tym 5 misji epilogu do całej sagi). Będziemy mieli wreszcie okazję samemu pokierować losami sektora - pogłoski mówią o 3 możliwych zakończeniach historii oraz około 30 mniejszych wariantach.


Tryb dla wielu graczy

Najważniejszy tryb dla większości StarCraftowiczów! Od gier z SI, przez gry dowolne, po laddera!

Jak wiadomo, hybrydy będące mieszanką najlepszych cech pozostałych ras, będą o wiele silniejsze od nich - pojawia się dosyć duży problem balansu ras.
Jednakże postanowiliśmy zasięgnąć pomocy z systemów World of Warcraft!

Hybrydy będą rasą heroiczną. Co to znaczy:
  • By nimi zagrać, należy zdobyć ligę diamentową dowolną rasą, bądź platynową grając losowo
  • Poziom rankingowy dla hybryd będzie liczony niezależnie od pozostałych ras
  • Grając hybrydami w dowolnej lidze, dobierani będą zawsze gracze z wyższej o 1 stopień ligi

Co więcej, hybrydy będą charakteryzowały się dość specyficznymi mechanikami, jak na przykład maksymalnym limitem jednostek równym 100, czy niezbędnym zabijaniem zwierząt na mapach i zbieraniu ich DNA do ulepszania jednostek.


Nie znamy jeszcze listy jednostek. Jednakże chodzą pogłoski o braku jednostek budujących / zbierających minerały. Z racji wysokich umiejętności psionicznych, to sam gracz będzie wydobywał minerały i przenosił je do głównego budynku.

Również ciekawa mechanika może się pojawić w walce z przeciwnikami - każda zabita jednostka wroga ma w jakiś sposób wzmacniać swojego zabójcę. Nie wiemy jeszcze czy to będzie czasowy, czy stały efekt.


Zajdą również interesujące zmiany na najwyższym pionie rozgrywkowym - Grand Masterze.

Nowa rasa daje nam niepowtarzalną szanse do uzyskania hiper-balansu. Z racji, że grając hybrydami, zawsze gramy z graczami o ligę wyższymi, nowa liga Grand Master będzie zawierała wyłącznie graczy grającymi Hybrydami.
W ten sposób wszystkie gry na najwyższym poziomie będą wyrównane i skupione wyłącznie na umiejętnościach zawodników.


Kiedy pojawi się SC2: CotY? Soon!Prima Aprilis!

>> Podsumowanie 1 kwietnia 2016

Komentarze

Wiaku 1. Kwiecień 2016 - 21:04
Nice try
Obrazek użytkownika kwawra95
kwawra95 1. Kwiecień 2016 - 21:45
Prosza cie, suche jak sztraburger
Obrazek użytkownika Creator
Creator 1. Kwiecień 2016 - 22:03
no no no :P coś jeszcze ?