StarCraft dla początkujących

StarCraft dla początkujących

Nie samymi turniejami i zmaganiami najlepszych na tym globie człowiek żyje. Czasem zwyczajni zjadacze chleba też chcą się poczuć jak profesjonalni gracze, ale czasem brakuje im informacji czy pomocy w osiągnięciu zadowalających wyników.


Oczywiście przeglądając Reddit`a, czy kanały poszczególnych zawodowców natrafimy na materiały szkoleniowe dla początkujących, ale dotyczą one przeważnie tylko jednej rasy. Jednak dobrze wam znany ForAiur, postanowił stworzyć serię poradników, których celem jest przekazanie wiedzy dotyczącej wszystkich ras StarCraft`a. Na jego kanale Youtube znajdziecie wszystkie do tej pory opublikowane części poradnika. Jak sam mówi pragnie wszystkich polskich graczy wyprowadzić z otchłani w kolorze brąz.

Najnowsza część poradnika była bardzo ciekawa, nie odnosiła się bezpośrednio do mechaniki samej rozgrywki czy strategi, ale opierała się na analizie tego co zazwyczaj próbujemy podpatrzeć u naszych idoli. Chodzi o umiejętne analizowanie tego co prezentują na swoich kanałach zawodowcy, tak abyście w sposób pełni świadomi dlaczego osoba którą podpatrujecie w pewnym momencie przestała produkować robotników i jaki to ma wpływ na dalszy przebieg gry. Należy przy tym pamiętać, że dla każdego początkującego gracza kwestią najważniejszą jest ciągłe ćwiczenie swoich umiejętności mechanicznych, tak aby po pewnym czasie większość akcji jakie wykonujecie dokonywała się "sama", bez waszego świadomego udziału. Dzięki tak zwanej pamięci mięśniowej nie będziecie musieli myśleć o ciągłej produkcji robotników, to mięśnie za was przejmą tą role, a wy w tym czasie będziecie mogli zająć się np. zwiadem bazy przeciwnika. Poniżej prezentujemy ten odcinek poradnika.


Natomiast w tym tygodniu ForAiur opublikuje już ostatni odcinek, w którym będzie omawiał elementy związane z rasą Terran. Będzie to pewnego rodzaju podsumowanie wszystkich do tej pory omówionych kwestii. Dlatego szczególnie zachęcamy do zapoznania się również i z tym materiałem.

Oczywiście pod każdym filmem z poradnika znajduje się szczegółowy opis czego dotyczy aktualnie przez was oglądany odcinek. Do tego możecie się kontaktować z autorem poprzez jego fanpage, lub podczas audycji jakie prowadzi praktycznie codziennie na tym kanale.