STK2 - turniej kwalifikacyjny 4

STK2 - turniej kwalifikacyjny 4


W ten weekend odbył się czwarty turniej kwalifikacyjny do STK2 i co to było za widowisko... Co to ten STK
i co się tam działo?

Co to STK?

STK to największy polski, niezależny turniej, który urodził się w ogniu postów na netwars.pl. Do głównego turnieju dostaje się top8 graczy, wyłonionych na podstawie punktów zdobytych w turniejach kwalifikacyjnych. Pula nagród jeszcze częściowo nieznana – datki z których fundowany jest turniej zbierane są przez cały czas.

Kwalifikacja nr 4

Drabinka była wypełniona po brzegi – zarejestrowało się maksimum – 32 graczy, chętnych było nawet więcej jednak ilość miejsc była ograniczona. Cały turniej był rozgrywany w formacie double elimination (z drabinką przegranych), każdy mecz był Bo3, poza ostatecznym finałem - Bo5, w którym gracz z upper bracketu zaczynał z przewagą 1:0. Listę graczy wraz z ich punktami (z podziałem na każdą kwalifikację) można odnaleźć TUTAJ.

W tej edycji pierwsze miejsce zajął Piotr souL Walukiewicz, terran grający dla True eSport, przegrywając tylko jeden mecz przeciwko zergowskiemu zawodnikowi Mateuszowi Matiz Kowalskiemu, który w ostatecznym rozrachunku zajął drugie miejsce. Całą drabinkę turnieju można odnaleźć TUTAJ.

Deus jest zdecydowanie Vult

Nie można mówić o STK nie wspominając o oryginalnym sposobie castowania tego turnieju. Zwykle cast jest bardziej rozluźniony niż zwykle, nieograniczony pod kątem słownictwa i wspomagany wodą rozmowną. Teraz turniej wkroczył na nowy poziom. Wszystko podporządkowane było tematowi krucjat (i Ryceszzzy). Efekt był naprawdę niesamowity, jeśli macie trochę czasu obejrzyjcie przynajmniej fragment tego turnieju na kanale NW na twitchu TUTAJ .

Zachęcam Ciebie, drogi czytelniku do wzięcia udziału w turnieju, dla sławy, pieniędzy czy szansy zagrania z kimś z „góry” polskiej sceny SC2. Gdy tylko pojawi się informacja dotycząca kolejnego turnieju STK postaramy się to Wam jak najszybciej przekazać (prawdopodobnie będzie to nie wcześniej niż za
2 tygodnie).

Komentarze

Obrazek użytkownika Kashim
Kashim 13. Listopad 2016 - 21:42
:D