Super Turniej K.. Kolego 2 zakończony!

Super Turniej K.. Kolego 2 zakończony!

Druga edycja sławnego turnieju STK, organizowanego przez legendarne Netwars.pl dobiegła końca w zeszły weekend. Czterech najlepszych graczy, którzy przedarli się przez fazę grupową walczyło o sławę, pieniądze i chrzan (prawdopodobnie).

Co to takiego STK?

STK - super turniej k****, to hmmmm, właściwie ciężko go pokrótce opisać... Jest to bardzo wyjątkowy turniej, może sam format nie jest niczym niespotykanym ale takiego castu jak na STK to nie uświadczymy nigdzie.

Sam turniej składa się z sześciu mniejszych turniejów kwalifikacyjnych oraz finału całego sezonu, w którym gra ośmiu graczy posiadających najwyższa ilość punktów z play-offów. 11 marca spotkali się oni w dwóch grupach, rozgrywanych w standardowym formacie GSL.


Czwórka wspaniałych

Naszych czterech muszkieterów (ich skład wcale nie był spowodowany tym, że inject Larvae daje tylko 3 dodatkowe larwy) spotkało się 18 marca, w dzień który będzie długo wspominany przez tych co ujrzeli i uwierzyli. Na rozpoczęcie wieczoru przywitał nas taki wstęp:

Następnie pojawił się człowiek-cebula i igrzyska zostały rozpoczęte. Kilka godzin później na polu walki został tylko jeden gracz. Flash polskiego StarCrafta, gracz który ma dość duże* szanse na wygranie Blizzconu w 2017r - Piotr "souL" Walukiewicz. Ten terran pokonał Rodzyna (w półfinałach) i Basiora (w finale) zdobywając prestiżowy tytuł oraz 1000 zł. Trzecie miejsce zostało zgarnięte przez Rodzyna, który zepchnął Indiego na czwarte miejsce w meczu o brąz.


Ale jaki to był piękny cast...

No ale jak wiemy nie o same gry tutaj chodzi, cast i cała otoczka turnieju jest równie niepowtarzalna jak jego nazwa. Od krucjat, wystaw sztuki i pogrzebów aż po stream przyjazny dzieciom czy kulinarny. Każdy turniej ma swoją własną myśl przewodnią. Co więcej obowiązuje tutaj trochę luźniejszy sposób castowania gier i słownictwo, którego nie spotkamy w żadnym poważnym turnieju. Tego się nie da opisać, to trzeba zobaczyć, zachęcam do obejrzenia całego VOD-a, dostępnego poniżej:


Co przyniesie przyszłość?

Zobaczymy, STK2 było dużym sukcesem i myślę że spokojnie możemy się spodziewać kolejnej edycji w najbliższym czasie. Pozostaje tylko czekać i kibicować własnemu województwu.

███████╗ ████████╗██╗. .██╗
██╔════╝ ╚══██╔══╝██║.██╔╝
███████╗ . . .██║ . . .█████╔╝.
╚════██║ . . .██║ . . .██╔═██╗.
███████║ . . .██║ . . .██║. .██╗
╚══════╝ . . .╚═╝ . . .╚═╝. .╚═╝


*stosunkowo większe w porównaniu do innych graczy z top4 STK