Szczegółowe informacje o StarCraft II WCS 2018

Szczegółowe informacje o StarCraft II WCS 2018

Rozgrywki World Championship Series (WCS) zakończyły się w spektakularnym stylu na BlizzConie 2017. Teraz czeka nas nowy sezon profesjonalnych rozgrywek w StarCraft II. Poniżej podajemy najnowsze informacje na temat planowanych na rok 2018 zawodów, która sprawdzą siłę zawodników na drodze do tytułu mistrza świata WCS.

WCS_2018_Announcement_A_v3_1200w.jpg

WCS Circuit

W sezonie 2018 zorganizowana zostanie ta sama liczba imprez z cyklu WCS Circuit co w roku 2017, z jedną nowością – początek nastąpi na WCS Lepzig w styczniu. Na tych zawodach, oraz dodatkowych trzech turniejach z cyklu Circuit podczas imprez DreamHack na przestrzeni roku, wyłonieni zostaną mistrzowie, którzy otrzymają bezpośrednie zaproszenie na światowe finały rozgrywane pod koniec 2018. Regionalny przydział miejsc pozostanie taki sam – na każde z wydarzeń pojedzie czterech graczy z Europy, czterech z z Ameryki Północnej, dwóch z Ameryki Łacińskiej, dwóch z Australii/Nowej Zelandii, dwóch z Chin i dwóch z regionu Azji i Oceanii.

Nowy przystanek WCS Circuit w Lipsku oraz napięty terminarz rozgrywek w roku 2018 zapewnią zawodnikom i kibicom gry StarCraft II dużą dawkę emocji.

WCS Korea

W Korei rozgrywki kontynuować będzie Global StarCraft II League (GSL) w swojej ósmej już edycji. Są to najsłynniejsze zawody w StarCraft II na świecie. Terminarz na 2018 obejmuje ponownie trzy sezony oraz dwa superturnieje GSL. Mistrz każdego sezonu GSL otrzyma bezpośrednie zaproszenie na finały światowe rozgrywane pod koniec 2018.

Imprezy światowe

W 2018 czekają nas znowu trzy duże imprezy globalne, co oznacza emocjonujące zmagania czołowych graczy z całego świata. Zwycięzca turnieju Intel Extreme Masters (IEM) w Katowicach otrzyma zaproszenie na światowe finały WCS. Pula nagród tych zawodów zostanie po raz pierwszy zasilona przez nowy Łup Wojenny gry StarCraft II, który jest już dostępny. Drugi Łup Wojenny ukaże się w roku 2018 i zasili pulę nagród światowych finałów WCS 2018.

In addition to IEM Katowice and the WCS Global Finals bookending the global event schedule, GSL vs. the World will return in mid-2018 for a thrilling clash between regions. Watch for further details on the format and prizing for this fan-favorite event.

Poza WCS

Poza zawodami WCS rozegrane zostaną inne niezwykłe, uzupełniające zawody StarCraft II – World Electronic Sports Games (WESG), SHOUTcraft Kings, Nation Wars oraz nadchodzący turniej IEM PyeongChang, który odbędzie się w przededniu zimowych igrzysk olimpijskich 2018. Dodatkowo wielu organizatorów szykuje własne zawody społecznościowe z czołowymi zawodnikami. W przyszłym roku fanów czeka więc pełne spektrum rozgrywek w StarCraft II.

WCS_2018_Calendar_v2_1200w.jpg

Przed nami emocjonujący rok pełen profesjonalnych zawodów e-sportowych w StarCraft II. W nadchodzących miesiącach podamy więcej szczegółów, między innymi na temat aktualizacji systemu Challenger dla graczy z Europy i Ameryki Północnej. Zachęcamy do regularnego zaglądania na stronę WCS, gdzie znaleźć można najnowsze wieści na temat wszystkich wydarzeń w roku 2018.