Turniej Województw 2018 w toku

Turniej Województw 2018 w toku

Ponad miesiąc temu pisaliśmy o naborze graczy do organizowanego przez Kashima ze społeczności Netwars Turnieju Województw 2018 w Starcrafta 2. Od tamtego czasu wydarzenie rozkręciło się w najlepsze i w chwili pisania niniejszego wpisu pierwsze spotkania są już za nami.

Najnowsza edycja Turnieju Województw ma się czym pochwalić, gdyż do rywalizacji o zwycięstwo własnych województw zgłosiło się w sumie aż 146 zawodników na różnych poziomach umiejętności. Najliczniejszą reprezentację, jak co roku, posiada województwo mazowieckie (29 graczy). Tuż za Mazowszem pod względem ilości graczy są województwa wielkopolskie, śląskie oraz małopolskie - w każdym z nich jest po 16 zawodników.

W ciągu ostatnich tygodni każde z województw miało już okazję rozegrać swoje pierwsze mecze. Swego rodzaju inauguracją całego turnieju był występ drużyn z Grupy A 11 stycznia, w trakcie którego mogliśmy zobaczyć dwa mecze: Dolny Śląsk vs Wielkopolska oraz Mazowsze vs Polska 1A (w skład tej drużyny wchodzą województwa łódzkie, lubuskie i kujawsko-pomorskie). Całość zakończyła się zwycięstwem Wielkopolski (4:2) oraz Mazowsza (4:0).

Drugie spotkanie odbyło się 19 stycznia i w nim zmierzyły się ze sobą województwa z Grupy B: Śląsk vs Małopolska oraz Pomorze vs Wallin Wschodni (województwo podlaskie, lubelskie i podkarpackie). W tym wypadku wygrana należała do Małopolski (4:1) oraz Wallina (4:0).

Należy jednak pamiętać, że to dopiero początki turnieju, a przed nami jeszcze więcej zaciekłych rozgrywek. Warto sobie zarezerwować czas 25 stycznia, gdyż wtedy odbędą się kolejne spotkania: Polski 1A z Wielkopolską oraz Dolnego Śląska z Mazowszem. Całe wydarzenie rozpocznie się o godzinie 19.30 na oficjalnym Twitchu grupy Netwars. Po więcej szczegółów dotyczących turnieju odsyłamy też na forum wyżej wspomnianej grupy oraz Liquidpedię.