WCA 2016 – wielki finał w ten weekend.

WCA 2016 – wielki finał w ten weekend.

Już tylko dwa dni dzielą nas od rozpoczęcia ostatniego w tym roku turnieju organizowanego przez chińską scenę StarCraft'a.

Dziesiątka najlepszych graczy, która wywalczyła sobie miejsce w finałach podczas klasyfikacji regionalnych, 10 grudnia rozpocznie zmagania o tytuł i 150 000 CNY (21,800 USD). Cała pula nagród to 300 000 CNY, jest więc o co walczyć.

Zawodnicy podzieleni na dwie grupy, pierwszego dnia walczyć będą o awans do półfinałów, który to rozegrany zostanie dnia następnego łącznie z meczem o trzecie miejsce. Finałową potyczkę zaplanowano na 12 grudnia.

Wśród zawodników z całego świata w zawodach weźmie udział również nasz rodak, Artur Nerchio Bloch. Będzie to ostatni tak duży turniej w jakim Artur weźmie udział w tym roku.

Poniżej przedstawiamy podział na poszczególne grupy i przypisanych do nich zawodników:

Ciekawi jesteśmy dyspozycji polskiego gracza, lecz biorąc pod uwagę, że dziś (tj. 8 grudnia) Nerchio wygrał w półfinale International TopDogs z samym Byun'em, trzeba przyznać że Artur ciężko trenował w ciągu ostatnich kilku tygodni.

Nie pozostaje nam nic innego jak tylko trzymać kciuki za polaka i życzyć mu miliona APM'u, boskiego macro i nieprzegrania żadnej mapy.

AKTUALIZACJA

Dziś rano na oficjalnej stronie Team Expert, drużyny której zawodniczką jest Scarlett, podało informację, iż ich zawodnicza nie weźmie udziału w tegorocznych finałach World Cyber Arena.