WCS Challenger - przedsionek wielkiej kariery!

WCS Challenger - przedsionek wielkiej kariery!

W ubiegłym tygodniu ESL ujawnił format tegorocznego WCS Challenger Series. Czy dzięki odświeżonej formule mniej rozpoznawalni gracze uzyskają możliwość rzucenia wyzwania najlepszym zawodnikom na świecie?

Świeża krew


Dla przypomnienia: WCS Challenger Series to seria wydarzeń, powiązanych z edycjami turniejów z cyklu WCS Circut, w których biorą udział zawodnicy z całego świata z wyłączeniem Korei Południowej. Biorący w nich udział gracze uzyskują szansę wzięcia udziału w turnieju WCS Circut, które odbywać się będą pod dobrze znanym logo DreamHack. W poprzedzającej główne wydarzenie serii rozgrywek kwalifikacyjnych, zawodnicy zmierzą się w dwuetapowych eliminacjach. Pierwsza faza będzie miała na celu wyłonienie ośmiu uczestników spośród współzawodniczących. W drugim etapie, wyłonieni drogą eliminacji zawodnicy zmierzą się z najlepszą ósemką graczy z danego serwera (EU lub NA, w zależności od miejsca rozgrywania turnieju).

Nie tylko splendor

Oprócz szansy na udział w głównych zawodach cyklu DreamHack, uczestniczący w kwalifikacjach mają szansę zdobycia nagród finansowych. Zaproszenie do walki w głównym turnieju otrzyma czterech najlepszych uczestników eliminacji. Podział nagród będzie wyglądał następująco:


MiejsceNagroda finansowapunkty WCSKwalifikacja do WCS Circus
1.1,600 $200tak
2.1,200 $140tak
3-4.800 $90tak
4-8.600 $60nie
8-16.400 $30nie


Warto podkreślić, iż oprócz zastrzyku gotówki , zawodnicy, którym uda zakwalifikować się do udziału w głównym turnieju zgromadzą na swoim koncie również całkiem pokaźną ilość punktów WCS. Dla porównania: za udział w fazie grupowej IEM Katowice 2017 MaNa otrzymał zaledwie 150 punktów. Pod koniec tegorocznych rozgrywek ośmiu graczy z WCS Circut, którzy zgromadzą największą ilość oczek, zmierzą się w turnieju WCS Global Finals o łącznej puli nagród 500 000 $. Aktualny ranking znajdziecie tutaj.


Pierwsze emocje

Możliwość oceny nowego formatu rozgrywek widzowie będą mieć już w najbliższym tygodniu. Od 26 marca na serwerze NA odbywać się będą pierwsze zawody z cyklu WCS Challenger, związane ze zbliżającym się wielkimi krokami DreamHack Austin. Europejska część eliminacji rusza 2 kwietnia. Mamy więc jeszcze nieco czasu, by znaleźć się w gronie ośmiu najlepszych graczy, którzy z automatu przejdą do drugiej fazy eliminacji. Wszystkim uczestnikom życzę niskiego pingu i z niecierpliwością czekam na narodziny nowych talentów na zachodniej scenie StarCrafta.