Weekend pełen emocji - podsumowanie IEM Shanghai

Weekend pełen emocji - podsumowanie IEM Shanghai

Turniej serii IEM w Shanghaiu został zakończony w ten weekend. Był on pełen meczy StarCrafta (niespodzianka), wczesnego wstawania, mieszanki przewidywalnych wyników i tych zaskakujących. Co się dokładnie stało? zapraszam do lektury.

Fazy grupowe

Grupa A była spokojnym rozpoczęciem turnieju, wyniki tutaj chyba nikogo nie zaskoczyły - pierwsze miejsce zajął TY, drugie Dark. Nikt chyba nie przewidział że PenguiN czy Bunny wyjdą zwycięsko i tak się nie stało.

Grupa B była już znacznie większym zaskoczeniem. GuMiho odpadł jako pierwszy (może w ramach protestu przeciwko chaotycznym castowaniu gier - nie zobaczyliśmy co może on zrobić z wielką ilością ghostów). To, że Rouge wydostał się z grupy w pierwszym miejscu może nie było zaskoczeniem ale nikt chyba się nie spodziewał tego co stanie się w ostatniej grzej tej grupy. Gracz z Chin iAsonu pokonał Statsa, który był zdecydowanym faworytem, przechodząc tym samym do ćwierćfinałów.

Grupa C, podobnie jak pierwsza grupa nie była wielkim zaskoczeniem. Gracze z dużą literą O w nicku wyszli z grupy (soO oraz herO) a TIME i Solar zostali pokonani (oczywiście, wszystko przez nicki).

Grupa D była wspaniałym prezentem dla terrańskich fanów - Trust został zmiażdżony nie wygrywając ani jednej mapy. Grupę zdominowało najlepsze AI w esporcie - INnoVation, stracił on tylko jedną mapę na rzecz Maru (który odpadł z tej grupy). Drugie miejsce zajął król reaperów - ByuN.

Playoffs

Tutaj niestety bohater z Chin został bardzo szybko rozbrojony i musiał pogodzić się z myślą, że głowna nagroda tego turnieju nie wpadnie w jego ręce. herO pokazał się jako postrach terran i pokonał dwóch "jeźdzców apokalipsy". ByuN pokazał niesamowite umiejętności w serii vs soO, jednak poległ z rąk ostatecznego zwycięzcy turnieju - zerga Rouge, który, co ciekawe w każdej serii poza jego meczem ZvZ vs Dark stracił dokładnie jedną mapę.

Zwycięzca jest jeden

I tak po czterech dniach koreańczyk uniósł nagrodę a wraz z nią otrzymał 10 000 $ oraz 1500 punktów WCS, gratulujemy!

Oczywiście jeśli chcecie zobaczyć gry nie tylko z perspektywy obserwatora ESL wypuścił paczkę powtórek, można ją pobrać z TEGO linku i sprawdzić w jaki sposób lurkery dostały się aż tak głęboko w bazę protossa w ostatniej grze turnieju.