Zapowiedź aktualizacji 3.17: Nowa misja w trybie współpracy – Cyfrowa wojna

Zapowiedź aktualizacji 3.17: Nowa misja w trybie współpracy – Cyfrowa wojna

Dawno temu ta protoska placówka służyła do konwertowania osobowości wielkich wojowników na SI znane jako czyściciele. Badacze testowali proces na tal'darimskim jeńcu, ale jego osobowość zbuntowała się i przystąpiła do ataku. Teraz strażniczka czyścicieli, Aurana, próbuje odzyskać kontrolę nad placówką poprzez przeprogramowanie terminali bezpieczeństwa. Będzie jednak potrzebowała przy tym pomocy w odparciu holograficznych wojsk tal’darima. Jeżeli nie uda jej się wykonać zadania, placówka zostanie utracona, razem ze zgromadzonymi w niej osobowościami protosów.

Cyfrowa wojna to wykorzystująca mechanikę eskorty mapa do trybu współpracy, która ukaże się w aktualizacji 3.17. W trakcie misji macie za zadanie chronić Auranę, kiedy ta przemieszcza się od terminala do terminala. Przy każdym z nich rozpocznie ona proces przeprogramowania i będzie wystawiona na atak. Kiedy skończy, zadokuje w terminalu i naprawi swój transportowiec, co da wam czas na przygotowanie się na kolejny etap.

Auranę zaatakują nie tylko ruchome oddziały, ale na drodze staną jej również wieże zaporowe, które będą bombardować jej statek z dystansu i przerywać proces przeprogramowania. Oprócz tego, że wieży strzegą holograficzne oddziały, to budowle te dysponują zaawansowanym uzbrojeniem zdolnym zdziesiątkować wasze wojska.

„Cyfrowa wojna” pojawi się w aktualizacji 3.17 razem z naszym nowym dowódcą i komentatorem w trybie współpracy, Dehaką (odnośniki w j. angielskim). Który dowódca waszym zdaniem poradzi sobie najlepiej w trakcie tej misji? Dajcie nam znać w komentarzach!