6.1.2 - WoW Token

6.1.2 - WoW Token

Nie, to nie jest zamienienie WoWa na P2W

Długo zapowiadany system zamiany € -> Token <-> Gold już niedługo pojawi się na serwerach! Obecnie kończą się jego testy na serwerach PTR. Zadebiutuje w łatce 6.1.2.

 

 

Patchnotes 6.1.2

Nadchodzi do Azeroth: Token WoWa, nowy przedmiot w grze pozwalający szybko i bezpiecznie wymienić złoto na czas gry i odwrotnie!

Gracze będą mogli nabyć token w sklepie WoWa w grze za prawdziwe pieniądze a następnie wystawić go do domu aukcyjnego za obecną cenę rynkową. Kiedy gracz kupi na AH token, stanie się on Soulbound. Będzie mona go wtedy zużyć i otrzymać 30 dni czasu gry.

Token WoWa zostanie udostępniony w najbliższej aktualizacji. Patch 6.1.2 będzie zawierał tę funkcję - nie jest jeszcze dostępny. Szczegóły można znaleźć w artykule.

 

Z artykułu możemi się dowiedzieć, że 30 dni kosztować będzie 20$ w rejonie Ameryki. Przypomnę, ze normalnie kosztuje 15$ - proporcje można wyznaczyć! :)

13€ kosztuje abonament, więc zapewne w rejonie EU token kosztować będzie koło 17€.

Tokeny nie są współdzielone między regionami. Jednakże same tokeny działają w obrębie całego regionu, między wieloma realmami.

 

Na starcie ceny zostaną ustanowione przez Blizza tak, by pasowały do ekonomii regionu. Jednakże ceny mają być przystępne dla graczy.

Następnie cena będzie zmieniać się dynamicznie - będzie zależeć od ilości kupowanych i wystawianych tokenów oraz od zapotrzebowania na tokeny.

Przykładowo: jeśli tokeny zalegają na AH i mało ich schodzi - ceny spadną. Jeśli brakuje tokenów na AH, bo wszystkie są szybko sprzedawane - ceny wzrosną.

Jeśli cena tokenu się zmieni od momentu wystawienia do kupienia tokenu, wystawca dostaje pierwotną wartość za jaką wystawił token.

 

To na pewno wielki krok WoWa w kierunku zwiększenia popularności. Zagadką tylko pozostaje - ile warte jest 30 dni gry? Przeliczając na PLN - sporo. Jednakże biorąc pod uwagę ekonomię zachodu, gdzie chleb kosztuje 2€ może nie być tak źle :) 10k było by marzeniem, ale myślę że otrzymamy 50-100k - na to już trzeba trochę farmić, na wielu altach.

 

Komentarze

Obrazek użytkownika segrand
segrand 24. Marzec 2015 - 19:24
Aż jestem ciekaw, na ile to zostanie wycenione. Może aż bym w WoWa zaczął grać :P
Obrazek użytkownika Eridor
Eridor 24. Marzec 2015 - 20:59
<p>Podobno nielegalne źródła sprzedają za 50k za 60 dni... ciekawe jak to będzie się miało</p>
Obrazek użytkownika segrand
segrand 24. Marzec 2015 - 21:47
I tak za bardzo mi to nic nie mówi, bo nie bardzo się orientuję jak obecnie w WoWie idzie zdobywanie złota i ile można go tak na dobrą sprawę zdobyć przy takim powiedzmy 10 h farmienia. Wiadomo, nowa osoba raczej nie da rady opłacać sobie za złoto abonamentu, bo najpierw będzie musiała wbić poziom maksymalny tą jedną postacią chociaż. Ale gdy to się stanie...