Aplikacja WoW na urządzenia iOS i Android

Aplikacja WoW na urządzenia iOS i Android

Aplikacja WoW na urządzenia iOS oraz Android, zapowiedziana zaledwie kilka dni temu na PAX już jest dostępna.

Aplikację można już pobrać ze sklepów AppStore, oraz GooglePlay. Występuje ona tam pod nazwą WoW Legion Companion.


Do aplikacji można zalogować się standardowo przez Battle.net (choć tu spotkał mnie mały problem. Po akceptacji regulaminu itd, pokazała mi się po prostu strona battle.net.. trzeba było zrestartować aplikację),lub przez Facebooka (to mi się nie udało. Mimo, że oba konta są na tym samym adresie e-mail, aplikacji nie udało połączyć się tych informacji).


Po małych, początkowych problemach zostałem przekierowany na ekran wyboru serwera, jednak bez mojej interakcji aplikacja od razu wskoczyła na mój Draenor i zostało mi wybrać postać.
Tu pojawiło się główne ograniczenie aplikacji. Od razu zostałem wylogowany z Word of Warcraft na moim komputerze. Aplikacja nie będzie nam towarzyszyć na biurku w czasie gry ale raczej pozwoli na dostęp do naszych misji championów z dowolnego miejsca, poza domem gdzie mamy dostęp do sieci.


Głównym celem aplikacji jest zarządzanie naszym Class Order Hall. Wysyłanie i odbieranie misji, ulepszanie naszych championów lub trenowanie oddziałów wspomagających.


Ostatnią funkcją aplikacji jest mapa World Questów na Broken Isles. Bardzo fajna opcja, łatwo się przegląda, można podejrzeć nagrody i czas do wygaśnięcia itd. Tylko w czym miała by nam pomóc ? Nie jesteśmy w stanie wykonać tych World Questów z aplikacji, nie możemy otworzyć mapy dla postaci gdy gramy inną, bo zostaniemy wylogowani.
Więc czemu służyć miały by nam te informacje z dala od komputera ? Tylko nas stresować, byśmy się spieszyli do domu zanim ten rzadki Relikt nam umknie ?

Warto jednak wspomnieć o jednym plusie. Mapka w aplikacji pokazuje wszystkie World Questy, także te z profesji. W aktualnej wersji World of Warcraft z jakiegoś powodu questy powiązane z naszymi profesjami (jak Alchemy, Blacksmything, Cooking, Herbalism itp) nie są widoczne. Można się na nie natknąć w świecie tylko przypadkiem.
Mapka w aplikacji pokazuje je wszystkie.Oficjalne wideo Blizzarda przedstawiające aplikację :