Arthas: Przebudzenie Króla Lisza - już w ksiągarniach!

Arthas: Przebudzenie Króla Lisza - już w ksiągarniach!

Czas oczekiwania wreszcie się zakończył! Po 8 latach, polscy fani WarCrafta mogą zatopić się w historii Arthasa - paladyna, którego znamy jeszcze z WarCrafta 3. Historia młodego chłopaka pamiętającego napływ uchodźców po upadku Stormwind podczas drugiej wojny, oraz zmagającego się z plagą podczas trzeciej wojny, podbiła serca fanów na całym świecie.

I choć czasy "WoW: Wrath of the Lich King" przeminęły, postacie Sylwany oraz Jainy nadal mają duży wpływ na historię Azeroth - warto poznać ich genezę! Nie mówiąc już o historii powstania odłamu nieumarłych, którzy po dziś dzień walczą ramię w ramię z resztą Hordy.


Jest ucieleśnieniem zła, władcą Plagi nieumarłych, panem runicznego Ostrza Mrozu, wrogiem wszystkich wolnych ludów, istotą o niezmierzonej potędze i niegodziwości. Cała jego lodowata jaźń jest skupiona na knowaniach, jak zniszczyć wszelkie życie w świecie World of WarCraft.

Nie zawsze tak jednak było. Na długo przed tym, jak jego dusza stała się jednością z duszą orkowego szamana Ner’zhula, Król Lisz był zwykłym człowiekiem – Arthasem Menethilem, pierwszym w linii sukcesji do tronu Lordaeronu i gorliwym paladynem zakonu Srebrnej Dłoni.

Kiedy wszystkiemu, co ukochał, zagroził legion nieumarłych, Arthas wyruszył na poszukiwania potężnego runicznego ostrza, które pozwoliłoby mu ocalić ojczystą krainę. Jednak cena za panowanie nad tą bronią była dopiero początkiem drogi ku potępieniu, która zaprowadziła go na północne pustkowia Mroźnego Tronu, gdzie przypadł mu w udziale najmroczniejszy z losów.


Przyszykujcie się również na konkurs! Dzięki uprzejmości wydawnictwa Insignis, będziemy mieli okazje rozdać wam kilka sztuk "Arthasa". Koniecznie śledźcie nasz fanpage oraz grupę na facebooku!Komentarze

drakkai 7. Sierpień 2017 - 9:14
Dobra wiadomość, trzeba będzie w końcu ją przeczytać :)