Azeroth Reset

Azeroth Reset

Nowy tydzień, nowe instancje, nowe wydarzenia. W World of Warcraft rozpoczyna się nowy tydzień, zobaczmy zatem co przyniesie nam kolejny Azeroth Reset.


Mythic Keystone Dungeony

W tym tygodniu nasze dungeony zostaną urozmaicone następującymi afiksami:

+4: SANGUINE - na krótko po śmierci przeciwnicy nie będący bossami zostawiają za sobą kałużę krwi na ziemi, która rozlewa się w promieniu 8yr w przeciągu 2 sekund. Kałuża leczy przeciwników i zadaje obrażenia graczom (równe pewnemu procentowi ich życia).

Rada: Zazwyczaj dość łatwo sobie z tym poradzić po prostu powoli prowadząc moby, jednak należy uważać by nie używać stun'ów lub root'ów na przeciwnikach, którzy stoją w kałużach, lub znajdują się w pobliżu innych, które zaraz zginą.
Dodatkową trudność stanowią przeciwnicy, którzy nie chcą się poruszać (jak demony w Blackrook Hold, lub Impy w Court of Stars). Przed rozpoczęciem instancji zastanówcie się nad wyborem talentów odpychających, by takie oporne moby usunąć z kałuż krwi.


+7: NECROTIC - Ciosy przeciwników nakładają stack'ujący się debuff zmniejszający otrzymywane leczenie. Debuff trwa 9 sekund albo schodzi automatycznie przy wyjściu z walki.

Rada: Szczególnie przydatny jest silny, obszarowy Crowd Control. Praktycznie wszystko co pozwoli tankowi uciec lub uniknąć ciosów w celu zrzucenia debuff'a i wyleczenia.


+10: FORTIFIED - przeciwnicy nie będący bossami mają więcej życia i zadają 30% więcej obrażeń.

Rada: Większość czasu w dungeon'ach grupy spędzając walcząc właśnie z trashem. Nie wahaj się użyć swoich CD ofensywnych poza walkami z bossami, w celu szybszego ukończenia instancji. Ponadto zwracaj uwagę na specjalne umiejętności przeciwników. W wielu przypadkach pozycjonowanie się za plecami tanka może skończyć się niespodziewaną śmiercią ze względu na umiejętność moba, która w innych warunkach zadawała by mniej obrażeń lub nawet nie była przez niego użyta gdy ginął o wiele szybciej.


Tydzień Aren

W tym tygodniu za walki ma Arena Skirmish dostajemy 50% więcej Honoru

Dostępny będzie quest The Arena Calls, w którym za wygranie 10 Arena Skirmish dostaniemy:

Arena Skirmish to rodzaj aren bez rankingu i może zapisać się do niego postać solo lub w grupie do 3-ch graczy.


PvP Brawl: Deep Six

Wracają w tym tygodniu battlegroundy 6 v 6. W tym formacie dostępne będą:


  • Warsong Gulch - modyfikacja : flagi będą bliżej siebie
  • Silvershard Mines - modyfikacja : mniej wagoników na raz
  • Temple of Kotmogu - modyfikacja : tylko 2 kule

Nagroda za wygranie pierwszego Brawl'a w tygodniu to 300 Honoru, oraz Artifact Power.
Ponadto dostępny będzie quest Something Different, w którym za wygranie Brawl dostaniemy:


Rogal, Rogłe czy Rołdż ?

Polecam poświęcić te 5min i przestać kaleczyć to najtrudniejsze słowo Warcrafta.